Bodrum'da kaçakları taşıyan tekne ve botun batması

Bodrum'da kaçakları taşıyan tekne ve botun batması
Bodrum'da kaçakları taşıyan tekne ve botun batması
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde kaçakları taşıyan tekne ve botun batması sonucu aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 12 kişinin cesedine ulaşıldı - Ekipler 2 kişiyi arama çalışmalarını sürdürüyor

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Bodrum ilçesinde yasa dışı yollardan yurtdışına çıkmaya çalışan kaçakları taşıyan tekne ve botun batması sonucu hayatını kaybeden 12 kişinin cesedine ulaşıldı.

AA muhabirinin yetkililerden aldığı bilgiye göre, Akyarlar Mahallesi'nden denize açılarak, yasa dışı yollardan Yunanistan adalarına geçmeye çalışan kaçakları taşıyan tekne, Aspat açıklarında battı.

Haber verilmesi üzerine bölgeye 4 Sahil Güvenlik botu, Sahil Güvenlik helikopteri ile Sahil Güvenlik uçağı sevk edildi.

Arama kurtarma çalışması yapan ekipler, 16 kişi olduğu öğrenilen tekne etrafında, üzerinde can yelekleri bulunmayan gruptan, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 11 kişinin cansız bedenine ulaştı, 2 kişinin ise arandığı öğrenildi.

Akyarlar açıklarında ise lastik botun battığı ihbarı üzerine 3 Sahil Güvenlik botu tarafından yapılan arama kurtarma çalışmalarında 9 erkek ve 4 kadın sağ kurtarıldı. Bir çocuğun ise cesedine ulaşıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığına ait botlarla karaya taşınan cesetler, Bodrum Devlet Hastanesi morguna getirildi. 

Morgun önünde bebeğinin öldüğünü öğrenen Suriyeli bir anne ise sinir krizi geçirdi. Baygınlık geçiren anneye hastane personelince müdahale edildi.