Bodrum'da kaçakları taşıyan tekne ve botun batması

Bodrum'da kaçakları taşıyan tekne ve botun batması
Bodrum'da kaçakları taşıyan tekne ve botun batması
- Suriye uyruklu 12 kişinin cesedi, otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumunda bekletiliyor - Söz konusu olayda kıyıya vuran cansız bedeniyle gündeme gelen 2 yaşındaki Suriyeli Aylan Kurdi ile ağabeyi Galip (3) ve annelerinin cesetlerinin, olaydan sağ kurtulan babaları tarafından teslim alınması bekleniyor

MUĞLA (AA) - Bodrum ilçesinde yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan kaçakları taşıyan tekne ve botun batması sonucu hayatını kaybeden 8'i çocuk 12 kişinin cesedi, Muğla Adli Tıp Kurumundan yakınlarına teslim edilecek.

Akyarlar Mahallesi ve Aspat açıklarından denize açılarak, yasa dışı yollardan Yunanistan adalarına geçmeye çalışan kaçakları taşıyan tekne ve botun batması sonucu ölen ve kimlikleri tespit edilen 8'i çocuk 12 kişinin cesedi, Muğla Adli Tıp Kurumuna getirilmişti.

Olayda kıyıya vuran cansız bedeninin fotoğrafıyla gündeme gelen Suriyeli Aylan (2) ve ağabeyi Galip (3) ile anneleri Zahin Kurdi'nin (27) cenazelerinin, olaydan sağ kurtulan babaları tarafından alınması bekleniyor.

Öte yandan, olayı haberleştirmek üzere sabah saatlerinden itibaren Muğla Adli Tıp Kurumu önüne, yerli ve yabancı çok sayıda basın mensubu geldi.