Bodrum'da kaçakları taşıyan tekne ve botun batması

Bodrum'da kaçakları taşıyan tekne ve botun batması
Bodrum'da kaçakları taşıyan tekne ve botun batması
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde, kaçakları taşıyan tekne ve botun batması sonucu, aralarında minik Aylan'ın da bulunduğu 12 kişinin ölümüyle ilgili gözaltına alınan Suriye uyruklu 4 kişi tutuklandı

MUĞLA (AA) - Bodrum ilçesinde, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalıştıkları sırada tekne ve botun batması sonucu 12 kaçak göçmenin hayatını kaybettiği olayla ilgili gözaltına alınan Suriye uyruklu biri kaptan 4 kişi tutuklandı.

Akyarlar Mahallesi Bağla mevkisinde, yasa dışı yollardan Yunanistan 'ın Kos Adası'na geçmeye çalıştıkları sırada batan bot ve teknedeki 12 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili organizatör olduğu iddiasıyla ilçe merkezinde gözaltına alınan Suriye uyruklu 4 kişi, polis merkezindeki işlemlerinin ardından Bodrum Adliyesine sevk edildi.

Zanlılar Muhammad Al Huseyn, Hasan Saleh, Halit Şaban ve Mustafa Khalil, çıkartıldıkları mahkemece "göçmen kaçakçılığı yapmak" ve "bilinçli taksirle ölümüne sebebiyet vermek" suçlarından tutuklandı. 

Bodrum ilçesinde, kaçakları taşıyan tekne ve botun batması sonucu Abdullah Kurdi kurtulmuş, eşi Zahin Kurdi (27), 2 yaşındaki kızı Aylan ile 3 yaşındaki oğlu Galip Kurdi'nin de aralarında bulunduğu 12 kişi hayatını kaybetmişti.

Minik Aylan, kıyıya vuran cansız bedeniyle  dünya gündemine oturmuştu.