Bodrum'da kaçakları taşıyan teknenin batması

Bodrum'da kaçakları taşıyan teknenin batması
Bodrum'da kaçakları taşıyan teknenin batması
- Bodrum açıklarında kaçakların bulunduğu teknenin batmasıyla ilgili gözaltına alınan Suriye uyruklu 4 organizatörden 3'ü tutuklandı

MUĞLA (AA) - Bodrum'da kaçakları taşıyan teknenin batmasıyla ilgili Suriye uyruklu 3 kişi tutuklandı.

İlçede 6 kişinin ölümüyle sonuçlanan insan kaçakçılığı ile ilgili Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, kaçakları ilçeye bırakıp ayrılan organizatörlerin tespiti ve yakalanması için çalışma başlattı.  

Organizatörlerin 27 plakalı bir minibüsle Bodrum'dan ayrıldıklarını tespit eden ekipler, takip sonucu aracın Antalya yolundan Mersin 'e gittiğini belirledi.

Mersin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri ile koordineli şekilde düzenlenen operasyonda, araçta bulunan Suriye uyruklu organizatörler A.H, İ.M. ve M.H.A. gözaltına alındı. Kaçakların arasındaki M.A'nın da organizatör olduğu tespit edildi.

"Göçmen kaçakçılığı yapmak ve bilinçli taksirle ölüme sebebiyet vermek" suçlamasıyla adliyeye sevk edilen zanlılardan A.H, İ.M. ve M.H.A. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. M.A. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.  

- Olay

Bodrum'da 17 Mart'ta yasa dışı yollarla yurt dışına gitmeye çalışan kaçak göçmenlerin bulunduğu teknenin batması sonucu 6 kişi ölmüş, 8 kişi ise sağ kurtarılmıştı. Olayda 2 kişinin de kayıp olduğu sanılıyor.


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Antalya

  ,

  Mersin

  ,

  Bodrum

  ,

  Kayıp

  ,

  göçmen

  ,

  muğla

  ,

  kaçak