Bodrum'da kaçakları taşıyan teknenin batması

Bodrum'da kaçakları taşıyan teknenin batması
Bodrum'da kaçakları taşıyan teknenin batması
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Suriye uyruklu kaçakların bulunduğu fiber teknenin batması sonucu denizde boğulan kişi sayısı 6'ya yükseldi - Sahil Güvenlik ve Deniz Kurtarma ekiplerinin, kaçakları denizden çıkarma anları saniye saniye görüntülendi

MUĞLA (AA) - Bodrum ilçesinde, Suriye uyruklu kaçakların bulunduğu fiber teknenin batması sonucu denizde boğulan kişi sayısı 6'ya yükseldi. 

Akyarlar Mahallesi açıklarında batan ve 5 kişinin hayatını kaybettiği olayda ölü sayısı 6'ya yükseldi. Sahil Güvenlik , Bodrum Deniz Kurtarma ve 112 Acil ekipleri, bölgede arama ve kurtarma çalışmalarına geç saatlere kadar devam etti. 

İki dalgıcın da destek verdiği arama kurtarma çalışmalarında ekipler, iki aylık olduğu öğrenilen kız bebeğin cesedine ulaştı. Fiber teknenin altında kalan küçük bebeğin cesedi, ekiplerce çıkartılarak Bodrum Deniz Kurtarma botuna alındı. Denizde cesedi bulunan bebekle birlikte ölü sayısı 6'ya yükseldi. Kaçakların cesetleri Bodrum Devlet Hastanesi morgundaki ilk incelemelerin ardından Muğla Adli Tıp Kurumuna gönderildi. 

Öte yandan boğulmak üzereyken ekiplerce denizden çıkarılan kaçakların kurtarılma anları da ekiplerce kaydedildi. Görüntülerde, teknenin altında kalan bazı kaçakların dalgıçlar yardımıyla bota taşınması ve daha sonra botta hazır bekletilen 112 Acil ekiplerince müdahale edilmesi yer alıyor. Ayrıca iki aylık bebeğin cesedinin de fiber teknenin altından ölü çıkartıldığı da göze çarpıyor. 

Bodrum'un Akyarlar Mahallesi açıklarında ilk belirlemelere göre içerisinde 29 kaçağın bulunduğu bot batmış, 24 kaçak sağ kurtarılırken, 5 kişi ölü olarak bulunmuştu.