Bodrum'da köpek hırsızlığı güvenlik kamerasında

Bodrum'da köpek hırsızlığı güvenlik kamerasında
Bodrum'da köpek hırsızlığı güvenlik kamerasında
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde, köpeğin üç kişi tarafından çalınması, güvenlik kameralarınca kaydedildi

MUĞLA (AA) - Bodrum ilçesinde, "Alman kurdu" olarak da bilinen çoban köpeğinin üç kişi tarafından çalınması, güvenlik kameralarınca kaydedildi.

Bodrum'da kuaförlük yaparak geçimlerini sağlayan ve düğün hazırlığında olan Suriye uyruklu Hussein Alali ile Su Saklı, bir süre önce bin dolar vererek Alman çoban köpeği satın aldı.

Köpeğe Gümbet Mahallesi'nde kiraladıkları evin bahçesindeki kulübede bakan çift, bir süre önce köpeğin yerinde olmadığını fark etti. Köpeği site içerisinde bir süre arayan çift, herhangi bir sonuç elde edemedi. Saklı, sitedeki güvenlik kamerası görüntülerini izleyerek köpeğin üç kişi tarafından çalındığını tespit etti. 

Polise başvuran Su Saklı, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Black" adını verdiği 4 aylık köpeğin çalınmasına çok üzüldüklerini söyledi. Saklı, "Nasıl takip ettiler ve aldılar onu da bilemiyorum. Video kayıtları elimizde. Onlar yayınlandığı zaman ya acıyıp getirecekler ya da polis tarafından yakalanacaklar. Poliste bütün kamera kayıtları ile fotoğraflar var. Bu yüzden görüntüler yayınlanınca köpeğimizin bulunacağını düşünüyorum" dedi.

Biri kadın olan zanlıların köpeğin tasması, mama kapları ve oyuncaklarını da çaldıklarını vurgulayan Saklı, "Sadece mamasını bırakmışlar. Bu cins köpeğin değeri yüksek olduğu için çalındığını düşünüyorum. Köpeğimizin bulunmasını istiyorum" diye konuştu.

Bodrum'da bir başka köpek hırsızlığı iddiası yine Gümbet Mahallesi'nde yaşandı. Kırgızistan uyruklu Merim Sadyrova'ya ait Sibirya kurdu cinsi "Stella" isimli köpek, Gavaklısarnıç Caddesi'ndeki evlerinin önünden kayboldu.

Köpeğin 4 gün önce kaybolduğunu belirten Sadyrova, "Komşularım bir araçtan inerek köpeği seven bazı kişiler olduğunu görmüş. Ondan sonrasını bilmiyoruz. Köpeğimin çalındığını düşünüyorum" dedi.

Sadyrova, köpeğini bulana ya da yerini haber verene para ödülü vereceğini söyledi.