Bodrum'da "mucize" kurtuluş

Bodrum'da "mucize" kurtuluş
Bodrum'da "mucize" kurtuluş
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde bebek arabasıyla yokuştan kayan 2,5 yaşındaki çocuğu dükkanının önünde duran esnaf son anda kurtardı - Kurtarma anı çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına da yansıdı

MUĞLA (AA) - Bodrum ilçesinde ağabeyinin ittiği bebek arabasıyla yokuştan kayan 2,5 yaşındaki çocuk , son anda kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Göltürkbükü Mahallesi İnönü Caddesi 110 Sokak'ta evinin önünde oynayan 4 yaşındaki çocuk, 2,5 yaşındaki kardeşi Ali Ceyhan'ın içinde bulunduğu bebek arabasını itti. Araba bir anda yokuş aşağı kaymaya başladı. Yokuşun dik olması yüzünden bebek arabası ilerledikçe hız kazandı.

Dükkanının önünde cep telefonuyla konuşan esnaf Tufan Milat, bebek arabasını görünce elindeki telefonu atarak son anda bebek arabasını yakaladı. 

Bebek arabasından fırlayan çocuk, istinat duvarına bir metre kala şarampole düşmekten kurtuldu. Kurtarma anı, çevredeki bir yerinin güvenlik kamerasınca da görüntülendi.

Çocuğun annesi Güler Ceyhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuğunun bebek arabasıyla oynadığını, kardeşinin arabayı bir anda itmesiyle 2,5 yaşındaki Ali Ceyhan'ın yokuştan aşağı kaydığını söyledi.

Çocuğu kurtaran Tufan Milat ise telefonla konuştuğu sırada bağırma sesi duyduğunu anlatarak, "Çocuğu yakalamak bize düştü. Çocuğu tutmaya çalıştım ama araçtan fırladı. Dik bir yokuştu. 17 saniye önce araç geçmiş. Mucize bir kurtuluş oldu" diye konuştu.

Öte yandan çocuğun yüzünde çizikler oluştuğu ancak önemli bir sağlık sorunu bulunmadığı öğrenildi. 


  ETİKETLER:

  Bodrum

  ,

  Çocuk

  ,

  Araba

  ,

  ,

  güvenlik

  ,

  esnaf

  ,

  muğla