Bodrum'da parklarda kalan Suriyelilere insani yardım

Bodrum'da parklarda kalan Suriyelilere insani yardım
Bodrum'da parklarda kalan Suriyelilere insani yardım
- Park ve bahçelerde yaşayan 100'e yakın Suriyeli sığınmacıya, Bodrum Kadın Dayanışma Platformu üyeleri insani yardımda bulundu

MUĞLA (AA) - Bodrum Kadın Dayanışma Platformu üyeleri, ilçedeki park ve bahçelerde yaşayan Suriyelilere gıda ile giyecek yardımı yaptı. 

Platform üyeleri, Belediye Meydanı'nda, yaklaşık bir aydır park ve bahçelerde yaşayan, çevredeki vatandaşların desteğiyle yaşamını sürdüren yaklaşık 100 Suriyeliye toplanan yardımları dağıttı.

Bodrum Kadın Dayanışma Platformu üyesi Feyza Taner, gazetecilere yaptığı açıklamada, sığınmacılara kıyafet ve çeşitli insani yardımda bulunduklarını belirterek, "Sığınmacıların Bodrum'u bir geçiş noktası olarak düşündüklerini biliyoruz. Vicdanı olanların, bu insanlara destek vermesi gerekiyor" diye konuştu.

Sığınmacılar ise kendilerine gıda, giyecek, çocuk bezi, battaniye gibi insani yardım malzemeleri dağıtan gruba teşekkür etti.

Suriye'deki savaştan eşi ve 9 aylık çocuğuyla kaçtığını anlatan Muhammet Ali, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'dan Allah razı olsun, bize sınır kapılarını açtı. Yaşamaya çalışıyoruz" dedi. 

Parklarda kaldıklarını, yiyecek ihtiyaçlarının hayırseverlerce karşılandığını belirten Ali, savaş bittikten sonra ülkelerine dönmek istediklerini kaydetti.