Bodrum'da sağlık memurunun hasta yakınınca darbedilmesi

Bodrum'da sağlık memurunun hasta yakınınca darbedilmesi
Bodrum'da sağlık memurunun hasta yakınınca darbedilmesi
- Sağlık çalışanları, Bodrum Devlet Hastanesi Acil Servisinde görevli sağlık memurunun hasta yakını tarafından darbedilmesine tepki gösterdi

MUĞLA (AA) - Bodrum 'da sağlık çalışanları, Bodrum Devlet Hastanesi Acil Servisinde görevli sağlık memuru Serhat Aksoy'un bir hasta yakını tarafından darbedilmesine tepki gösterdi.

Hastane önünde toplanan grup, "Can güvenliği olmayan can kurtaramaz" yazılı bir döviz açtı.

Grup adına açıklama yapan hastanenin Kardiyoloji Uzmanı ve Tabip Odası Bodrum Temsilcisi Dr. Yasemin Demirci, görevi başında saldırıya uğrayan Serhat Aksoy'a geçmiş olsun dilerek, yaşanan olayı kınadıklarını söyledi.

Sağlık personeline yapılan saldırıların durması gerektiğine işaret eden Demirci, "Sağlık memuru arkadaşımız, yeni sünnet olmuş oğlunu pansumana getiren bir kadın tarafından, muayene sırasında antiseptik kullandığı için bu sebeple oğlunun canı yandığı için sözlü saldırıya uğramıştır. Hastaneden ayrıldıktan kısa süre sonra da hastaneye gelen eşi tarafından darbedilmiştir" dedi.

Demirci, bu tür olayların sadece Bodrum'da değil Türkiye genelinde yaşandığına dikkati çekerek, yaşanan olayın üzüntü verici olduğunun altını çizdi. 

Yapılan açıklamanın ardından grup, "Sağlıkta şiddete hayır" şeklinde slogan atarak dağıldı.

Bodrum Devlet Hastanesi Acil Servisinde görevli sağlık memuru Serhat Aksoy, sünnet pansumanı için getirilen çocuğun annesiyle tedavi sırasında tartışmış, anne ve çocuğun ayrılmasından bir süre sonra hastaneye gelen çocuğun babası, Aksoy'u darp etmişti.