Bodrum'da sahil düzenleme çalışmaları başlatılıyor

Bodrum'da sahil düzenleme çalışmaları başlatılıyor
Bodrum'da sahil düzenleme çalışmaları başlatılıyor
- Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Bodrum'un Bitez sahilinde, sahil düzenleme çalışmaları kapsamında, 4 ay sürecek tadilat çalışması yapılacağı bildirildi

MUĞLA (AA) - Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Bodrum'un Bitez sahilinde, sahil düzenleme çalışmaları kapsamında, 4 ay sürecek tadilat çalışması yapılacağı bildirildi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bitez sahilinde akşam saatlerinde bölge esnafıyla bir araya geldi.

 Bitez sahilinde hizmet veren işletmelerin planlara uygun olmayan ön cephelerinde yapılacak proje çalışması hakkında işletmecilere bilgiler veren Kocadon, bu sıkıntının ortadan kaldırılması için çalışmalara yılbaşından hemen sonra başlanacağını söyledi.

Vatandaşlarla yapılan toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kocadon, belediye olarak hazırlanan projeyi, bölgedeki esnafa göstermek üzere Bitez'e geldiklerini anlattı. 

Projeyle ilgili esnafın görüş ve önerilerini de aldıklarını ifade eden Kocadon, "Bölge esnafı 7 gün içinde bize fikir ve önerilerini sunabilecek. Daha sonra belediye ekiplerini bölgeye sokmayı planlıyoruz" dedi. 

Bodrum'da turist sayısının 900 binlere düştüğüne dikkati çeken Kocadon, şöyle konuştu:

"Turist rakamı 1.5 milyondan 900 bin seviyelerine düştü. En büyük pazarımız olan İngiltere ve Hollanda'dan büyük kayıplarımız var. Burası İngiliz turistlerin ve İskandinav ülkelerinin ilk turizmi başlattıkları yerdir. Mevcut belediyemiz ilk kurulduğunda burada çok güzel sahil düzenlemesi yaptı. Bununda meyvelerini hep birlikte yedik. Mart ayında başlayan turizm, Kasım ayının ortalarına kadar devam ediyordu."

Bitez'in bir sezon içerisinde toplamda sadece 45 günlük bir turizm yapabildiğine işaret eden Kocadon, "Bu düzenlemenin amacı, hem estetik görüntüyü kurtarmak hem de gelen turistlerin rahat bir şekilde yürümesini sağlamak. İnsanlar rahat ve huzur buldukları yere çok daha rahat geliyorlar. Tekrar Bitez'i bu hale getirmek için uğraşıyoruz. Bitez yurt dışı turizminin başladığı ilk yerlerden bir tanesidir" diye konuştu. 

Kocadon, Ocak ayının başında başlayacak çalışmaların 4 ay içerisinde bitirilmesini planladıklarını kaydetti.