Bodrum'da sıcak hava etkili oluyor

Bodrum'da sıcak hava etkili oluyor
Bodrum'da sıcak hava etkili oluyor
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde 40 dereceyi bulan sıcaklık nedeniyle sahillerde yoğunluk oluştu

MUĞLA (AA) - Hava sıcaklığının 40, deniz suyu sıcaklığının ise 25 derece ölçüldüğü Bodrum'da, yerli ve yabancı turistler serinlemek için deniz kenarına adeta akın etti. 

Türkiye 'nin hemen her bölgesinde etkili olan mevsim normallerinin üzerindeki sıcak hava, Bodrum'da da etkisini nemle birlikte gösteriyor.

Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, ilçede hava sıcaklığının en yüksek 40, deniz suyu sıcaklığının ise 25 derece olarak ölçüldüğünü açıkladı.

Sıcak havadan bunalan ve serinlemenin yollarını arayan vatandaşlar, sahillerde yoğunluk oluşturdu. Deniz kenarlarına gitme imkanı olmayan vatandaşlar ise klimalı ortamlardan çıkmamaya özen gösterdi.

Tatilciler özellikle Kumbahçe, Paşatarlası ve Gümbet sahillerine ilgi gösterdi. Sahile çocuklarıyla gelen bazı aileler de denize girerek serinlemeye çalıştı.

İstanbul 'dan tatil için gelen İbrahim Narin, Bodrum'da bunaltıcı bir hava olduğunu ve serinlemek için çareler aradıklarını söyledi.

Gölgede bile sıcak havadan etkilendiklerini anlatan Narin, "Üzerime su dökerek serinlemeye çalışıyorum. Böyle bir şey olamaz, sıcaktan duramıyoruz" dedi.  

Murat Yılmaz ise "Gölgede bile aşırı sıcak var. Denize girerek serinliyoruz. İstanbul'dan geldik ve güzel bir tatil geçirmeye çalışıyoruz" diye konuştu.