Bodrum'da şüpheli cisim ekipleri alarma geçirdi

Bodrum'da şüpheli cisim ekipleri alarma geçirdi
Bodrum'da şüpheli cisim ekipleri alarma geçirdi
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde sahil kenarında vatandaşlarca bulunan ve duman çıkartan bir cisim polis, sahil güvenlik ve itfaiye ekiplerini alarma geçirdi

MUĞLA (AA) - Bodrum'da, sahile vuran bir cisim ekiplerin alarma geçmesine neden oldu.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Ortakent-Yahşi Mahallesi Yalı Caddesi üzerinde bulunan bir işletmenin önünde, yoğun beyaz duman çıkaran ve ilk başta tanımlanamayan bir cismi gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi. 

Bölgeye gelen Bodrum Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve Terörle Mücadele Büro ekipleri, çevrede güvenlik tedbirleri aldı. 

Denizden kıyaya vurduğu belirlenen cisim duman çıkarmaya devam ederken, Bodrum İtfaiye Grup Amirliğine bağlı ekipler de olası bir tehlikeye karşı bölgede hazır bekledi. 

Cisim üzerinde inceleme yapan ekipler, Sahil Güvenlik Komutanlığından yardım istedi. Ekiplerin araştırma ve incelemelerinin ardından cismin, deniz arama kurtarma faaliyetlerinde bulunan helikopterlerin kullandığı işaret fişeği olduğu belirlendi.

Yabancı menşeli olan işaret fişeğinin, denizde aranan enkaz yada insanların yerinin belirlenmesi için havadan atılmış olabileceği tahmin edildi.  

Çevredeki işletmede çalışan ve durumu güvenlik güçlerine haber veren Fatih Erkan, "Sahilde çay içiyordum. Bu sırada duman çıkmaya başladı. Sonra ne olduğunu merak edip baktım. Üzerinde Askeri çağırın, dokunmayın yazıyordu. Bende 155'i aradım gelip burada inceleme yaptılar" dedi. 

Üzerinde İngilizce yazılar yazan, yaklaşık 70 santimetre uzunluğunda ve silindir şeklindeki işaret fişeğinin herhangi bir patlayıcı madde içermediği tespit edildi. Fişek, ekiplerce sahilden alınarak güvenli bölgeye götürüldü.