Bodrum'da yağış ve fırtına etkili oluyor

Bodrum'da yağış ve fırtına etkili oluyor
Bodrum'da yağış ve fırtına etkili oluyor
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde gece saatlerinden bu yana etkili olan yağış ve fırtına nedeniyle bazı işletmeler yoğun dalgaların etkisi altında kaldı - Bodrum-Kos feribot seferleri karşılıklı olarak iptal edildi

MUĞLA (AA) - Bodrum'da, gece saatlerinden bu yana etkili olan yağış ve fırtına günlük yaşamı olumsuz etkiliyor.

AA muhabirinin Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden edindiği bilgiye göre, ilçede güneydoğu yönünden saatteki hızı 60 ila 70 kilometreyi bulan fırtına ve yağış etkili oluyor. Fırtına nedeniyle Ortakent-Yahşi ile Kumbahçe, Paşatarlası, Gümbet ve Bardakçı sahillerinde yoğun dalgalar bazı işletmelere zor anlar yaşattı. 

Dalgaların işletmelerin sahile bakan kısımlarına vurması sonucu iskelelerde hasar oluştu. Bazı işletmeciler, iş yerlerinin dalgalardan zarar görmemesi için sahile kum ve şezlong yığarak önlem aldı.

Bitez Limanı açığında önceden batan bir teknenin yelkeni parçalandı. 

Bodrum Feribot İşletmeciliği'nden yapılan açıklamada ise Bodrum-Kos arası feribot seferlerinin olumsuz hava koşulları nedeniyle karşılıklı olarak iptal edildiği belirtildi.  

Bitez sahilinde hizmet veren bir restoranın işletmecisi Oktay Varter, fırtınadan oldukça etkilendiklerini söyledi.

Varter, restoranda yaz sezonu için hazırlıklara başladıklarını ancak bu çalışmaya olumsuz hava nedeniyle devam edemediklerini belirterek, fırtınanın dinmesini beklediklerini anlattı.