Bodrum'daki amatör maça kadınlar yoğun ilgi gösterdi

Bodrum'daki amatör maça kadınlar yoğun ilgi gösterdi
Bodrum'daki amatör maça kadınlar yoğun ilgi gösterdi
- Bodrum Kaymakamlığının düzenlediği Mahalleler Arası Futbol Turnuvası'nın son maçına, kadın taraftarlar çocuklarıyla katılarak takımları için tezahürat yaptı

MUĞLA (AA) - Bodrum'da düzenlenen amatör futbol turnuvasında kadın taraftarlar ilginç görüntüler oluşturdu.

Bodrum Kaymakamlığınca düzenlenen 3. Mahalleler Arası Futbol Turnuvası, geçen ay Bodrum Şehir Stadyumu'nda başladı. Yaklaşık 40 gün süren turnuvaya oyuncuları arasında esnaf, turizmci, adamı ve amatör futbolcuların da bulunduğu 25 takım katıldı. Turnuvanın final maçı, Mazı Mahallesi ile Yalıkavak Mahallesi takımları arasında oynandı.

Maçı izlemeye gelen kadın taraftarlar, takımlarını destekleyici tezahürat yaptı. 70 yaşındaki Fatma Alkan, ilk kez bir futbol maçına geldiğini ifade ederek, "Maçlar çok eğlenceli geçiyor. İlk kez bir maça geliyorum. Takımı çok beğendim. Şampiyon olacağız" dedi. 

Nurten Bozkurt ise son maç olduğu için takımlarını desteklemeye geldiklerini belirterek, "İnşallah kupayı alacağız. Maçta oynayan birçok kişi bizim akrabamız" diye konuştu.  

Maç, 2-1 Mazıspor'un üstünlüğüyle sona erdi. Maçın son düdüğüyle Mazıspor taraftarları tel örgüleri aşarak sahaya indi. Büyük sevinç yaşayan taraftar ve futbolcular, marşlar söyleyerek galibiyet sevinci yaşadı. 

Maçın ardından sponsorlar, hakemler ve dereceye giren takımlara Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan tarafından kupa ve çeşitli hediyeler verildi. Gödekmerdan, turnuvayı geleneksel hale getirdiklerini ifade ederek, "Güzel maçlar çıktı. Katılan tüm takımları tebrik ediyorum. Önümüzdeki yıllarda da bu mücadelelerin devam etmesini diliyorum" dedi.

Törenin ardından futbolcular, kadın taraftarların bulunduğu tribüne giderek kupa kaldırdı.