Bodrum'daki insan kaçakçılığı operasyonu

Bodrum'daki insan kaçakçılığı operasyonu
Bodrum'daki insan kaçakçılığı operasyonu
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde Sahil Güvenlik ekiplerince yasa dışı yollarla yurt dışına gitmeye çalışan 27 kaçağın yakalanma anı, amatör bir kişi tarafından görüntülendi

MUĞLA (AA) - Bodrum'da, Sahil Güvenlik ekiplerince yasa dışı yollarla yurt dışına gitmeye çalışan kişilerin yakalanma anı amatör bir kişi tarafından görüntülendi.

Sahil Güvenlik Komutanlığının 101 Nolu bot ekibi, Bodrum açıklarında devriye görevi sırasında durumunundan şüphelendiği yaklaşık 8 metre uzunluğundaki bota "dur" ihtarında bulunmuş, teknede yapılan aramada yasa dışı yollardan Yunanistan 'ın Kos Adası'na geçmeye çalışan 27 kaçak yakalanmıştı.

Aralarında kadın ve 2 bebeğinde bulunduğu Myanmar ve Kongo uyruklu 27 kaçağın yakalanma anı, çevredeki bir kişi tarafından kaydedildi. 

Görüntülerde, dalgalar nedeniyle batma tehlikesi geçiren botun Sahil Güvenlik ekiplerince yakındaki bir balıkçı teknesine bağlanması, ardından ilk olarak bebeklerin, daha sonra diğer kaçakların Sahil Güvenlik ekiplerinin gözetiminde balıkçı teknesine alınması yer alıyor.

Kaçaklar, Sahil Güvenlik'teki işlemlerinin ardından sınır dışı işlemleri için jandarma ekiplerine teslim edildi.