Bodrum'daki kaçaklar İstanbul ve İzmir'e gönderilecek

Bodrum'daki kaçaklar İstanbul ve İzmir'e gönderilecek
Bodrum'daki kaçaklar İstanbul ve İzmir'e gönderilecek
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde, bir süredir geçim sıkıntısı çeken ve pazar yerleri ile boş arazilerde yaşayan Pakistan, Afganistan ve Burma uyruklu 140 kaçak, İstanbul ve İzmir'e gönderilmek üzere polis ekiplerince emniyet müdürlüğünde toplandı

MUĞLA (AA) - Ülkelerindeki zor yaşam koşulları nedeniyle  Türkiye 'ye gelen kaçaklar, zor günler geçiriyor. Bodrum'da geçim sıkıntısı çeken Pakistan, Afganistan ve Burma uyruklu 140 kaçağın, İstanbul ve İzmir 'deki kamplara gönderileceği bildirildi. 

  Avrupa 'ya geçmek için ilk olarak İstanbul'a ardından da Bodrum'a gelen bazı kaçaklar, yasa dışı yollarla Yunanistan'a geçmeyi başaramayınca, Bodrum'daki pazar yerleri ve boş arazilerde konaklamaya başladı. 

Yaklaşık bir aydır ilçede bulunan yaklaşık 140 kaçak, Bodrum Emniyet Müdürlüğü yetkililerine başka şehirlere gitmek istediklerini iletti. Bodrum otogar ve pazar yerindeki boş arazide konaklayan kaçaklar, polis ekipleri nezaretinde minibüslere bindirildi.

Zor günler geçirdiklerini anlatan kaçaklar, Pakistan'dan İstanbul'a ardından da Bodrum'a geldiklerini, ancak Bodrum'da yaşam sıkıntısı çektikleri için İstanbul'a dönmek istediklerini ifade etti.

Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirilen Pakistan, Afganistan ve Burma uyruklu kaçakların otobüslerle İstanbul ve İzmir'de oluşturulan kamplara gönderileceği belirtildi.