Bodrum'daki kuvvetli rüzgar ve sağanak

Bodrum'daki kuvvetli rüzgar ve sağanak
Bodrum'daki kuvvetli rüzgar ve sağanak
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde etkili olan sel felaketinin ardından ev ve işyerleri zarar gören vatandaşlar, bayramın birinci gününde temizlik yaptı

MUĞLA (AA) - Bodrum ilçesinde etkili olan ve 200'e yakın ev ve yeri ile 30'dan fazla aracın zarar gördüğü sel felaketinin ardından vatandaşlar bayramın birinci gününde temizlik çalışması yaptı.

İlçede geçen salı günü yaşanan kuvvetli sağanağın ardından meydana gelen maddi hasarın izleri silinmeye çalışılıyor. İlçe merkezi başta olmak üzere Gümbet, Bitez, Ortakent-Yahşi mahallelerinde selden zarar gören vatandaşlar, Kurban Bayramı'nın birinci gününü temizlik yaparak geçirdi.

Ev ve iş yerleri zarar gören birçok kişi belediye ekipleri ve  kendi imkanlarıyla temizlik yapmaya ve hasarlarını gidermeye çalıştı.

Bodrum'da zarar gören yollar ve kaldırımlarda belediye ekiplerince onarım çalışması başlatıldı. Selden hasar gören Reşitoğlu Hacı Halil Efendi Sokak ile Atatürk Caddesi'nde de iş makineleri yolda küreme çalışması yaptı. Ekipler, cadde boyunca biriken çamuru temizlemek için yoğun çaba sarf etti. 

Cumhuriyet Caddesi Azmakbaşı mevkisinde konfeksiyon mağazası bulunan ve yaklaşık 15 bin lira zarara uğrayan Tules Karakurt, sigortası olmadığını belirterek, şunları söyledi:

"Sigortamız maalesef yoktu. Böyle bir şey beklemiyorduk, hiçbir insan böyle bir şey olacağını tahmin etmiyor. Gözardı ediyor böyle şeyleri. Mutlaka yapılması gerekiyormuş. Bunu yaşadıktan sonra, 'her şerde bir hayır varmış' derler, bunu böyle yaşadık. İnsanoğlu öğreniyor, yaşadıkça öğreniyor, görüyor. Keşke görmeseydik, keşke sigortalı olsaydık, biz de yaptırsaydık."

İşyerinde binlerce liralık zarar meydana gelen, Kamil Buyan ise "Elektronik sigortası vardı ama dolaplarla ilgili herhangi bir sigortam yoktu" dedi. 

Sele kapılan aracını park ettiği yerden metrelerce uzakta çekici yardımıyla kaldırtan Levent Sarıoğlu da kaskosu olduğu için şanslı olduğunu söyledi. Sarıoğlu, "Kaskonun faydaları bu gibi günlerde ortaya çıkıyor. Biz de kaskoyu yaptırmış olmanın rahatlığıyla aracımızı çekeceğiz" diye konuştu.