Bodrum'daki kuvvetli rüzgar ve sağanak

Bodrum'daki kuvvetli rüzgar ve sağanak
Bodrum'daki kuvvetli rüzgar ve sağanak
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde, geçtiğimiz Eylül'de yaşanan selde mağdur olan vatandaşlara Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediyesince maddi yardım yapılacağı açıklandı

MUĞLA (AA) -  Bodrum ilçesinde geçen ay yaşanan selde mağdur olan vatandaşlara Bodrum Kaymakamlığı ve ilçe belediyesince yardım yapılacağı açıklandı.

Bodrum'daki 22 Eylül 'de sel felaketinde mağdur olan ev ve yeri sahiplerine, 12 Ekim'den itibaren maddi yardım yapılmaya başlanacağı bildirildi.

Yaşanan selin ardından Bodrum Kaymakamlığında kriz masası oluşturuldu. Hasar tespit ve değerlendirme çalışmaları sonrası, maddi yardım yapılmasına karar verilen ev ve iş yeri sahibine, 12-30 Ekim arasında maddi yardımın yapılacağı ifade edildi. 

Bodrum Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, yardım yapılacak sel mağdurlarının isim listeleri yayınlandı. Bodrum Halk Bankası aracılığıyla yardım ödemesi yapılacağı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Sel Felaketinde evi ve iş yeri (sigortasız ve küçük esnaf) hasar gören listede adı geçenlerin 12-30 Ekim tarihi arasında arasında Bodrum Halk Bankası Çarşı Şubesinden kimlik ibrazı ile imza karşılığı temizlik amacıyla yardım ödemesi yapılacaktır."

Öte yandan sel felaketinden dolayı mağdur olan ev ve iş yerlerinin tam rakamları da listede yer aldı. Listede, selden zarar gören ev sayısı 240, iş yeri sayısı ise 211 olarak kaydedildi.