Bodrumlu pastör, adaylık için AK Parti'ye başvurdu

Bodrumlu pastör, adaylık için AK Parti'ye başvurdu
Bodrumlu pastör, adaylık için AK Parti'ye başvurdu
- Bodrum ilçesinde yaşayan pastör Engin Duran, AK Parti'den aday adayı oldu - Duran: - "AK Parti, 12 yıldır iktidar olduğu süre içinde, gayrimüslimlerin dini inançlar ve özgürlükler açısından en rahat ettiği dönem"

MUĞLA (AA) - Bodrum ilçesinde yaşayan pastör Engin Duran, AK Parti 'den aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Uluslararası Bodrum Lütuf Pastörü Duran, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi  Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti il kadın kolları kongresinde, gazetecilere yaptığı açıklamada, Başbakan'ın gayrimüslimlere aday çıkarması konusunda çağrıda bulunduğunu söyledi.

Aday olma konusunda düşüncesi bulunduğunu fakat karar veremediğini belirten Duran, "Başbakan, bu çağrıyı birkaç defa yineleyince aday adayı olmaya karar verdim. Aday adayı olmak için başvuruda bulundum. AK Parti, 12 yıldır iktidar ve iktidar olduğu süre içinde gayrimüslimlerin dini inançlar ve özgürlükler açısından en rahat ettiği bir dönem. Ben AK Parti'ye ve hükümetimize inanıyorum" diye konuştu.

Özgürlüklere inanan birisi olarak Türkiye için çalışmaya hazır olduğunu kaydeden Duran, "Avrupa Birliği ve  ABD  her sene Türkiye hakkında çeşitli raporlar yazıyor. Maalesef çok acı ithamlarda bulunuyorlar. Ben o insanların hangi düşüncelerle bunu yaptıklarını bilen birisi olarak eğer seçilirsem AK Parti'nin bir Hristiyan milletvekili olarak yanlış bildiklerini onlara doğruları göstererek aktarmak istiyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Duran, seçilmesi halinde yaz sezonu çok turist gelen Bodrum'da bulunan kiliselerden en azından birisinin restore edilip, ibadete açılması için çalışacağını sözlerine ekledi.