BYEGM Muğla Bölge Müdürlüğü gazetecilerle bir araya geldi

BYEGM Muğla Bölge Müdürlüğü gazetecilerle bir araya geldi
BYEGM Muğla Bölge Müdürlüğü gazetecilerle bir araya geldi
- BYGEM Muğla Bölge Müdür Vekili Kütahya: - "Muğla'daki gazetecileri Yunanistan'ın Muğla'ya yakın adalardaki meslektaşları ile bir araya getirmek istiyoruz"

MUĞLA (AA) - Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) Muğla Bölge Müdürlüğü değerlendirme toplantısı yapıldı.

Menteşe Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Kaytan, Fethiye Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sıdıka Zeybek Kölemen ile ilçelerde görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Muğla Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Muğla'da basın çalışanlarının önemli görevler üstlendiğini belirterek,  Basın Yayın ve Enformasyon Müdürlüğünün de çalışmalara destek verdiğini söyledi.

BYEGM Muğla Bölge Müdür Vekili Erol Kütahya ise sorumluluk alanlarının Muğla, Aydın ve Denizli olduğunu söyledi.

Amaçlarının basın çalışanlarının daha iyi şartlarda görev yapması olduğunu belirten Kütahya, "Müdürlük olarak 2014 yılında GEKA destekli eğitim seminerleri düzenledik. Merkez ve ilçelerde görev yapan gazeteciler ile bir araya gelerek mesleki sorunlar ve çözüm önerileri konusunda fikir alışverişinde bulunduk" dedi.

Kütahya, bu yıl da aynı çalışmaların ve eğitim seminerlerinin devam edeceğine işaret ederek, "Muğla'daki gazetecileri Yunanistan'ın Muğla'ya yakın adalardaki meslektaşları ile bir araya getirmek istiyoruz. Bunun yanı sıra okullarımızda da medya okur yazarlığı konusunda çalışmalarımız olacak" diye konuştu.

Toplantı sonunda gazetecilere talep ve isteklerini anlatmaları istenen form dağıtılarak görüşleri alındı.