Çanakkale şehitleri anısına rekor kırdı

Çanakkale şehitleri anısına rekor kırdı
Çanakkale şehitleri anısına rekor kırdı
- Tekvandocu Ali Bahçetepe, Çanakkale şehitleri anısına yaptığı rekor denemesinde göğsünde 16 beton bloğu 6 saniye 33 salisede kırarak bu alandaki rekorun yeni sahibi oldu - Bahçetepe, kendisine ait tek vuruşla en fazla beton bloğu kırma rekorunu da geliştirerek 37'ye çıkarttı

MUĞLA (AA) - Tekvando sporcusu Ali Bahçetepe, Çanakkale şehitleri anısına yaptığı denemelerde göğsünde 16 adet beton bloğu en kısa sürede kırma ve tek vuruşla en fazla beton bloğu kırma alanlarında rekor kırdı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlenen programının ardından tekvandocu Ali Bahçetepe, rekor denemeleri gerçekleştirdi.

Guinness yetkililerinin de hazır bulunduğu rekor denemesinde Bahçetepe, 16 beton bloğu göğsünde 6 saniye 33 salisede kırarak bu alandaki yeni rekorun sahibi oldu. Daha önceki rekor ise 7 saniye 32 salise ile Avustralyalı bir sporcuya aitti.

Bahçetepe, ayrıca 36 adet ile kendisine ait en fazla beton bloğu tek vuruşta kırma rekorunu geliştirerek 37'ye çıkardı. 58 yaşındaki sporcu, böylece iki alanda da adını Guinness Rekorlar Kitabı'na yazdırmayı başardı.

Bahçetepe, denemelerin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce 15 kez Guinness Rekorlar Kitabı'na girdiğini, 25 kez de tekvando dünya şampiyonluğu bulunduğunu söyledi.

Bin 175 beton bloğu 1 dakikada kırma ve 683 beton bloğu 30 saniyede kırma rekorlarının da kendisinde olduğuna dikkati çeken Bahçetepe, "Çanakkale şehitleri anısına rekor denemelerini bugün yaptım. Adımı tekrar Guinness Rekorlar Kitabı'na yazdırdığım için mutluyum" dedi.

Bahçetepe, 2002 yılından bu yana Datça ilçesinde deniz kıyısında yaşadığını, Datça Belediyespor'un spor salonunda her gün antrenman yaptığını anlatarak, rekorlarını Çanakkale şehitlerine hediye etti.

Rekor denemesini izleyen Muğla Valisi Amir Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Garnizon Komutanı Jandarma Kurmay Albay Halil Çelik, sporcuyu başarısından dolayı kutladı.