Cep telefonu hırsızlığı güvenlik kamerasınca kaydedildi

Cep telefonu hırsızlığı güvenlik kamerasınca kaydedildi
Cep telefonu hırsızlığı güvenlik kamerasınca kaydedildi
MUĞLA (AA) - Marmaris ilçesinde Gürcistan uyruklu kişinin, telefon satışı yapan iş yerinden cep telefonu çalması, güvenlik kamerası tarafından...

MUĞLA (AA) - Marmaris ilçesinde Gürcistan uyruklu kişinin,  telefon satışı yapan yerinden cep telefonu çalması, güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Yeniyol Caddesi'ndeki iş yerine önceden tamir için bıraktığı telefonu bir arkadaşıyla almaya gelen Gürcistan uyruklu Ç.T. (25), arkadaşının dükkan sahibi Yaşar Ali Tepe ile konuşmasını fırsat bilerek, vitrinin altındaki çekmeceden 2 bin 800 lira değerindeki cep telefonunu aldı.

Telefonu elindeki not defterinin altına gizleyen zanlı, dışarı çıkarak bir süre telefonla konuştuktan sonra iş yerinden ayrıldı. Ç.T'nin telefonu çalması ve rahat hareketleri iş yerinin güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. 

İş yeri sahibi Tepe, gazetecilere yaptığı açıklamada, vitrindeki telefonları kontrol ederken birinin eksik olduğunu fark ettiğini söyledi. Daha sonra kamera kayıtlarını incelediğini belirten Tepe, telefonu daha önceden de birkaç kez dükkanlarına gelmiş olan Gürcistanlı kişinin çaldığını anladığını ifade etti. Tepe, polis çağırarak görüntüleri onlara da izlettiğini dile getirdi. 

Polis tarafından gözaltına alınan Ç.T, ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edildiği mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Çalınan telefon ise iş yeri sahibine teslim edildi.