Çevre gönüllüsü Ersan hayatını kaybetti

Çevre gönüllüsü Ersan hayatını kaybetti
Çevre gönüllüsü Ersan hayatını kaybetti
- Muğla'nın Marmaris ilçesinde çeyrek asırdır doğanın korunması için mücadele veren ünlü çevre gönüllüsü Ersan, yaşamını yitirdi

MUĞLA (AA) - Marmaris Çevre Turizm Gönüllüleri Grubu Başkanı Filiz Ersan, kalp krizi sonucu 75 yaşında hayatını kaybetti. 

Böbrek taşı şikayetiyle Marmaris'teki özel bir hastanede tedavi gören Ersan, ameliyat için hazırlık yapılırken kalp krizi geçirdi. Yoğun bakıma alınan Ersan'ın Muğla'ya sevk edilmesine karar verildi.

Ersan, ambulansla Muğla'ya gönderilirken yaşamını yitirdi. Yurtdışındaki yakınlarının gelmesinin ardından Ersan'ın cuma günü toprağa verileceği öğrenildi. 

Marmaris'te çeyrek asırdır çevrenin korunması için verdiği mücadeleyle tanınan Ersan, bu süre zarfında birçok çevre olumsuzluğunun yanında yakalandığı kanser hastalığını da yenmeyi başarmıştı. 

Turistik ilçenin doğal güzelliklerinin korunması için çalışan Marmaris Çevre ve Turizm Gönüllüleri Grubu'nun kurucusu ve başkanı olan Ersan, çevreye karşı duyarlılığı nedeniyle zamanla ilçenin en tanınmış kişilerden birisi haline gelmişti.

Ünü Marmaris sınırlarını aşan Ersan'a birçok kurum tarafından ödüller verilmişti. Ersan, en büyük çevre mücadelesini ise çoğu ormanlık alanlarda bulunan 42 ayrı maden arama ruhsatının iptal edilmesi için vermişti.