CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl:
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl:
- "Milletvekili aday adayı olmak üzere bürokratlar adeta kuyruğa girdiler. Bu istifa edenlerin çok büyük çoğunluğu AKP'den aday adayı olmak üzere istifa ettiler. Bu, Türkiye'nin içinde bulunduğu tablonun ne kadar dramatik olduğunun somut örneğidir"

MUĞLA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, "Milletvekili adayı adayı olmak üzere bürokratlar adeta kuyruğa girdiler. Bu istifa edenlerin çok büyük çoğunluğu AKP 'den aday adayı olmak üzere istifa ettiler. Bu, Türkiye'nin içinde bulunduğu tablonun ne kadar dramatik olduğunun somut örneğidir" dedi.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere partisinin Bodrum ilçe teşkilatını ziyaret eden CHP Örgüt Yönetimleri ve Yurt Dışı Örgütlenmelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, gazetecilere gündemdeki konularda ilgili açıklamalarda bulundu.

Genel seçimler için örgüt çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Bingöl, seçime yönelik partilileriyle yapacakları çalışmaları planladıklarını kaydetti. 

Çalışmalarını yurt dışı örgütleriyle de sürdürdüklerini anlatan Bingöl, "Ben yurt dışından da sorumlu olduğum için yurt dışı örgütleriyle ilgili de genel başkanımızın katıldığı üç günlük bir çalıştay gerçekleştirdik. Orada da örgütlerimiz seçime hazırlanıyor. Çok yoğun bir şekilde birkaç ay öncesinden 2015 seçimlerine kararlı bir şekilde hazırlanıyoruz" dedi.

CHP'nin 91 yıllık bir parti olduğunu hatırlatan Bingöl, CHP'nin diğer partilere göre sorumluluğunun da farklı olduğunu savundu. Bingöl, "Çünkü bizim üzerimizde Mustafa Kemal Atatürk 'ün emaneti olan CHP'yi koruyup kollamak, başarılı kılmak gibi bir ödev var. Sorumluğumuz çok daha fazla" diye konuştu.

Bingöl, yapılacak seçimlerde Muğla'da en az 4 milletvekili çıkartacaklarını belirterek, şunları söyledi:

"Muğla'da çok olumlu bir sonuç alacağız. 2011 seçimlerindeki sonucun çok daha ilerisinde çok daha iyi bir sonuçla karşı karşıya olduğumuzu görüyorum. En az dört milletvekili Muğla'dan çıkartacağız. Bu bir hayal değil realite. Bu realiteyi de hepimiz mutlaka başaracağız."

Bingöl, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın istifasıyla ilgili bir soruya ise şu yanıtı verdi:

"10 Şubat, devlet memurlarının, akademisyenlerin, sivil toplum örgütü yöneticilerinin istifasının son günüydü. Bütün basında da yer aldı. Milletvekili adayı adayı olmak üzere bürokratlar adeta kuyruğa girdiler. Bu istifa edenlerin çok büyük çoğunluğu AKP'den aday adayı olmak üzere istifa ettiler. Bu, Türkiye'nin içinde bulunduğu tablonun ne kadar dramatik olduğunun somut örneğidir. Hakan Fidan bunların tipik örneklerinden bir tanesidir. Artık Türkiye'de tarafsız vali, tarafsız emniyet müdürü yok. Hepsi AKP'nin birer militanı gibi çalışıyorlar. Bütün bu girişimler sonuç getirmeyecek."