CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl:
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl:
- "Özel kuruluşları bile kendi güdümlerine almaya çalışan bir iktidarla karşı karşıyayız. Utanmasalar köy derneklerinin seçimlerine dahi müdahale etmek isteyecekler"

MUĞLA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, "Özel kuruluşları bile kendi güdümlerine almaya çalışan bir iktidarla karşı karşıyayız. Utanmasalar köy derneklerinin seçimlerine dahi müdahale etmek isteyecekler" dedi.

Bingöl, partisinin Yatağan İlçe Başkanlığını ziyaret ederek, partililerle bir araya geldi. Bingöl, burada yaptığı konuşmada, CHP örgütlerinin büyük bir kararlılıkla seçimlere hazırlandığını ifade etti. CHP'nin, Cumhuriyet'i korumakla yükümlü olduğunun altını çizen Bingöl, bu bilinçle hareket ettiklerinin vurguladı.

AK Parti iktidarında bütün kurumların "işgal edildiğini" savunan Bingöl, şöyle konuştu:

"Ele geçirilemeyen bir tek CHP kalmıştır. Yargı derseniz artık Türkiye 'de bağımsız yargıdan bahsetmek mümkün değil. Bakanlıklar, adeta partizan bir anlayışla ele geçirilmiş. Özel kuruluşları bile kendi güdümlerine almaya çalışan bir iktidarla karşı karşıyayız. Utanmasalar köy derneklerinin seçimlerine dahi müdahale etmek isteyecekler. Bu kadar hayasız ve pervasız bir iktidarla karşı karşıyayız."

Bingöl, Yatağan Belediye Başkanlığını ziyaret ederek, Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz ile bir süre sohbet etti.