Çocuklar için minyatür oyuncak üretiyor

Çocuklar için minyatür oyuncak üretiyor
Çocuklar için minyatür oyuncak üretiyor
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşamını sürdüren yazar Oral Gönenç, evindeki atölyesinde el yapımı doğal oyuncaklar ve hediyelik eşyalar üretiyor

MUĞLA (AA) - Bodrum ilçesinde yaşamını sürdüren Oral Gönenç, evindeki atölyesinde çocuklar için el yapımı doğal oyuncaklar ve hediyelik eşyalar üretiyor.

Bodrum'da yaşayan 75 yaşındaki Oral Gönenç, evinin bahçesinde kurduğu atölyesinde minyatür ahşap oyuncaklar ve hediyelik eşyalar yapıyor.

15 yılda 16 kitap da yazan Gönenç, gazetecilere yaptığı açıklamada,  plastik oyuncakların çocuklara hiçbir faydasının olmadığını söyledi. 

Yaptığı ahşap oyuncakları eğitici hale getirdiklerini anlatan Gönenç, "Çocuklar isterlerse oyuncakların en az birkaç parçasını söküp takabiliyor. Değişik şekillere getirebiliyor. Çocukları da bu tür sağlıklı oyuncaklara yönlendiriyorum" dedi. 

Çocuklar için minyatür mobilyalar da yaptığını anlatan Gönenç, "Birçok çocuğun düşüdür böyle bebek evine sahip olmak, ben onu yaptım. Bebek evindeki mobilyaları ayrıca yatak odası, yemek odası, salon takımları ahşap hepsi, kumaş döşemeli. Bunları 70'lerde de yapardım. Türkiye piyasasında şimdi de küçük çapta yapmış oluyorum" ifadelerini kullandı. 

Yaptığı oyuncakların üzerinde boya olmadığını belirten Gönenç, "Tamamen yerli malzeme, elle yapılmış ürünler. Plastiğin o soğuk dokunuşu değil. Çocuklar hem oynayıp hem öğreniyor" diye konuştu.