Çocukluk hayali gerçek oldu

Çocukluk hayali gerçek oldu
Çocukluk hayali gerçek oldu
- Çocuk felci nedeniyle yürüyemeyen Gül Yılmaz, çocukluğundan bu yana hayal ettiği dalış deneyimini 30 yaşında yaşayabildi

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Bodrum ilçesindeki özel bir hastanede tedavi gören fiziksel engelli Gül Yılmaz, Bodrum'da engellilere özel "Özgür plaj"da dalış heyecanı yaşadı.

Çocukluğunda geçirdiği çocuk felci nedeniyle yürüyemeyen ve ardından çeşitli ameliyatlar geçiren Yılmaz (30), geçtiğimiz günlerde Bitez'de faaliyete giren engellilere özel plajda ilk defa hocaların eşliğinde dalış deneyimi yaşadı.

Özel Bodrum Hastanesi'nde 5 yıl önce fizik tedaviye başlayan Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaşadığı mutluluğun "tarifsiz" olduğunu dile getirdi.

Dalış yapmayı çocukluğundan beri hayal ettiğini anlatan Yılmaz, kendisine bu imkanı sağlayan herkese teşekkür ederek, bundan sonra düzenli aralıklarla dalış yapmak istediğini ifade etti.

Yılmaz'ın doktoru Fizik Tedavi Uzmanı Nükhet Vural da hastasının azminden çok memnun olduğunu belirtti.

Gül Yılmaz'ın her sabah erkenden kalkıp egzersizlerini aksatmadan yaptığını belirten Vural, "Bacak kaslarında oldukça güzel bir gelişme kaydettik. Kendisi bağımsız bütün aktivitelerini sürdürebiliyor, öz bakımını yapabiliyor ve en önemlisi denizde dalıyor" dedi. 


  ETİKETLER:

  Bodrum

  ,

  Sabah

  ,

  Çocuk

  ,

  engelli

  ,

  muğla