Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
- Muğla Dalış Topluluğu üyeleri, Türkiye Cumhuriyeti'nin 92'nci kuruluş yıl dönümü kapsamında denizde dev Türk bayrağı açtı

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Marmaris ilçesindeki dalgıçlar, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 92'nci yıl dönümünü, su altına dev Türk bayrağıyla dalış yaparak kutladı.

Muğla SAT Dalış Topluluğu'nun 55 üyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, Marmaris Limanı'ndan tekneyle Akdeniz ve Ege'nin kesiştiği noktaya doğru hareket etti.

Burada, aralarında kadınların da bulunduğu ekip, dev Türk bayrağıyla dalış yaptı. Ekiptekiler, dalışın ardından deniz yüzeyine çıkardıkları Türk bayrağıyla fotoğraf çektirdi.

- "Bu yılki dalışımızı şehitlerimize armağan ediyoruz"

Muğla Dalış Topluluğu Dalış Eğitmeni Egemen Özer, yaptığı açıklamada, her yıl geleneksel hale getirdikleri etkinliği, Cumhuriyetin kuruluşunun 92'nci yılında da tekrarladıklarını söyledi.

Yapılan etkinliği, bu yıl teröre tepki göstermek amacıyla da düzenlediklerini belirten Özer, "Buradan şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Bu yılki Cumhuriyet dalışımızı şehitlerimize armağan ediyoruz. Ülkemizin geçirdiği bu zor zamanlarda birlik ve bütünlüğümüzü bozmak isteyenlere karşı birbirimize kenetlenmemizin gerektiği bir dönem içerisindeyiz" dedi.