Dalyan Kanalı'nda cesedi bulunan genç kız

Dalyan Kanalı'nda cesedi bulunan genç kız
Dalyan Kanalı'nda cesedi bulunan genç kız
- Cesedi bulunan Cansu Kaya'nın babası Osman Kaya: - "Özgecan gibi bizler de yandık. Başka birilerinin yanmaması için faillerin bir an önce bulunmasını istiyoruz"

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Ortaca ilçesindeki Dalyan Kanalı'nda cesedi bulunan 18 yaşındaki Cansu Kaya'nın babası Osman Kaya, faillerin bir an önce bulunmasını istedi. 

Dalyan Kanalı yakınında bir işletmede çalışan Cansu Kaya, 2 gün önce kanalda ölü bulunmuştu. Kaya'nın cenazesi, dün ilçenin Mergenli Mahallesi'ndeki aile mezarlığında toprağa verildi.

Baba Osman Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olay günü il dışında bulunduğunu, arıcılıkla uğraştığını söyledi.

Kızı kaybolduktan sonra güvenlik güçleri ve akrabaları tarafından arandığını anlatan Kaya, cesedi, arama çalışmalarına katılan diğer kızının kanal kenarında bulduğunu ifade etti.

Ailece perişan olduklarını dile getiren Kaya, "Özgecan gibi bizler de yandık. Başka birilerinin yanmaması için faillerin bir an önce bulunmasını istiyoruz. Keşke kızıma gelinlik giydirebilseydim ama kefen giydirdik. Gelinliği de mezarına koyduk. Yaşadığımız acıyı başkalarının yaşamasını istemiyoruz" dedi.

Kızının açıköğretimde okuduğunu ve başarılı bir öğrenci olduğunu belirten Kaya, faillerin bir an önce yakalanmasını istedi.

Kaya'nın ablası Burcu Kaya ise neşeli bir insan olan kardeşinin sıkıntısı olduğunda kendisine geldiğini söyledi.

Cansu'nun arkadaşları arasında sevilen birisi olduğunu ifade eden Kaya, "Hayatını deli dolu yaşıyordu ama bir o kadar da ailesine düşkündü. Kimseyle bir sıkıntısı yoktu. Suçlu kimse bulunmasını ve cezalarını çekmelerini istiyorum" konuştu.

Öte yandan olayla ilgili Kaya'nın arkadaşları olan U.D. ve N.D'nin gözaltına alındığı öğrenildi.

Cansu Kaya, 16 Haziran'da Dalyan Kanalı'nda üzerinde sadece iç çamaşırı olduğu halde ölü bulunmuştu.


  ETİKETLER:

  Aile

  ,

  Öğrenci

  ,

  güvenlik

  ,

  Gelinlik

  ,

  dolu

  ,

  muğla