Dalyan Kanalı'nda cesedi bulunan genç kız

Dalyan Kanalı'nda cesedi bulunan genç kız
Dalyan Kanalı'nda cesedi bulunan genç kız
- Muğla'nın Ortaca ilçesinde dalgıçlar, 18 yaşındaki Cansu Kaya'nın ölümüyle ilgili delile ulaşabilmek için cesedin bulunduğu Dalyan Kanalı'nda arama yaptı - Muğla Valiliği: - "Cumhuriyet savcısının talimatı ve gözetiminde ön otopsi raporu için Dalyan Mahallesi Sağlık Ocağı'nda inceleme yapılmış, ölüm sebebi tespit edilememiştir. Kesin ölüm sebebinin tespiti maksadıyla maktul Muğla Adli Tıp Kurumuna sevk edilmiş, adli tıp raporu da henüz sonuçlanmamıştır"

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Ortaca ilçesinde dalgıçlar, 18 yaşındaki Cansu Kaya'nın cesedinin bulunduğu Dalyan Kanalı'nda arama yaptı.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği'ne bağlı Marmaris Dalgıç Polis timinde görevli 4 dalgıç, Kaya'nın ölümüyle ilgili delile ulaşabilmek amacıyla cesedinin bulunduğu Dalyan Kanalı'nda arama gerçekleştirdi. 

Dalyan Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ekipleri de botla kanal boyunca arama yaptı. Arama sonucunda Kaya'ya ait bir bulguya rastlanmadı.

Kaya'nın ölümünün aydınlatılabilmesi için İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ile Ortaca İlçe Jandarma Komutanlığınca  özel ekip oluşturuldu.

- "Adli tıp raporu henüz sonuçlanmamıştır"

Muğla Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise bazı basın yayın kuruluşlarında Cansu Kaya'nın ölümü ile ilgili çıkan haberlerde gerçeği yansıtmayan, kamuoyunu yanıltan bilgilerin yer aldığı belirtildi.

Kaya'nın kanalda ölü bulunmasıyla ilgili özel ekip oluşturulduğu bildirilen açıklamada, şular ifade edildi:

"Cumhuriyet savcısının talimatı ve gözetiminde ön otopsi raporu için Dalyan Mahallesi Sağlık Ocağı'nda inceleme yapılmış, ölüm sebebi tespit edilememiştir. Kesin ölüm sebebinin tespiti maksadıyla maktul Muğla Adli Tıp Kurumuna sevk edilmiş, adli tıp raporu da henüz sonuçlanmamıştır. Oluşturulan özel ekip tarafından ölüm sebebi ile ilgili bütün ihtimaller göz önünde bulundurularak geniş çaplı araştırma ve soruşturma yapılmaktadır. Bu kapsamda maktulün bulunduğu bölgedeki bütün kamera kayıtları incelenmeye başlanmıştır. Cumhuriyet savcısı tarafından Marmaris'te konuşlu İl Emniyet Müdürlüğü dalgıç ekibi istenmiş, bugünden itibaren dalgıçlar olay bölgesinde delil aramaya başlamıştır."

Çalışmalar neticesinde 4'ü şüpheli 11 kişinin bilgisine başvurulduğu anlatılan açıklamada, biri maktule, 3'ü şüphelilere ait 4 ikamet adresinde arama yapıldığı ifade edildi.

Açıklamada, özel ekip tarafından ilgili mevzuat kapsamında çok yönlü olarak çalışmalara aralıksız devam edildiği, konunun adli takip altına alındığı kaydedildi. 

Cansu Kaya, 16 Haziran'da Dalyan Kanalı'nda ölü bulunmuştu. Cesedin üzerinde sadece iç çamaşırı olduğu belirtilmişti.