Dalyan Kanalı'nda cesedi bulunan genç kız

Dalyan Kanalı'nda cesedi bulunan genç kız
Dalyan Kanalı'nda cesedi bulunan genç kız
- Dalyan Kanalı'nda iki gün önce cesedi bulunan 18 yaşındaki Cansu Kaya'nın öldürülmesini protesto eden kadınlar oturma eylemi yaptı

MUĞLA (AA) - Muğla'da Karya Kadın Derneği öncülüğünde bir araya gelen kadınlar, cinayete kurban giden kadınların resimlerinin bulunduğu dövizler taşıyarak Dalyan Kanalı'nda iki gün önce cesedi bulunan 18 yaşındaki Cansu Kaya'nın öldürülmesini protesto etti.

Sınırsızlık Meydanı'nda toplanan dernek üyeleri, "Kadın cinayetlerini durduracağız", "Bir kişi daha eksilmeyeceğiz", "Cansular ölmesin" şeklinde slogan attı.

Karya Kadın Derneği Başkan Yardımcısı Dilek Bulut, kadın cinayetlerinin son günlerde artarak devam ettiğini söyledi.

Bu yıl 145 kadının öldürüldüğünü belirten Bulut, "Haziran ayı başından beri Muğla'da 4 kadın katledildi. Bugün de daha 18 yaşındaki Cansu Kaya'nın ölüm haberini aldık. Cansu 18 yaşındaydı. Cinsel saldırıya uğramış, öldürülmüş, buzdolabında saklanmış, bedeni suya atılmış halde bulundu" dedi.

Bulut, üst üste gelen kadın cinayetleri ile sarsıldıklarını dile getirerek, "Kadın katillerine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istiyoruz. Kadın katillerine iyi hal indiriminin uygulanmamasını istiyoruz. Bir kişi daha eksilmeyeceğiz" diye konuştu.

Kadınlar basın açıklamasının ardından bir süre daha slogan atarak, oturma eylemi yaptı.

Gruptakiler eylemin ardından dağıldı.


  ETİKETLER:

  Bugün

  ,

  Kadın

  ,

  Protesto

  ,

  Kurban

  ,

  hapis

  ,

  başkan

  ,

  muğla