Dalyan Kanalı'nda cesedi bulunan genç kız

Dalyan Kanalı'nda cesedi bulunan genç kız
Dalyan Kanalı'nda cesedi bulunan genç kız
- Genç kızın ölümüyle ilgili oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi, adliyeye sevk edildi - Adliye bahçesinde bekleyen genç kızın yakınları ve vatandaşlar, zanlılara tepki gösterdi

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Ortaca ilçesindeki Dalyan Kanalı'nda cesedi bulunan 18 yaşındaki Cansu Kaya'nın ölümüyle ilgili oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi, adliyeye sevk edildi.

Muğla Jandarma Komutanlığınca oluşturulan özel ekibin çalışmaları sonucu gözaltına alınan ve jandarmadaki ifade işlemleri tamamlanan Poyraz Ç. ve Necati D, Ortaca Adliyesine getirildi.

Adliye bahçesinde bekleyen Cansu Kaya'nın yakınları ve vatandaşlar, zanlılara tepki gösterdi. Jandarma aracının kapılarını açmaya çalışan vatandaşlar, güvenlik güçlerince güçlükle sakinleştirildi. Vatandaşların bölgeden uzaklaştırılmasının ardından zanlılar, jandarma ekiplerince adliye binasına götürüldü.

Öte yandan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Cansu Kaya davasına Bakanlıkça müdahil olacaklarını bildirdi. Muğla Barosu Ortaca Temsilciliği de davaya müdahil olacaklarını açıkladı.

Bu arada, Muğla Adli Tıp Kurumunun ön otopsi raporuna göre, Kaya'nın cesedinde "cinsel saldırı ve boğazında sıkma emareleri" bulunduğu  iddia edildi.

Cansu Kaya, kaybolduktan 2 gün sonra 16 Haziran'da Dalyan Kanalı'nda ölü bulunmuştu. Cesedin üzerinde sadece iç çamaşırı olduğu belirtilmişti.