Dalyan Kanalı'nda yolcu indirme ve mangal yasağı

Dalyan Kanalı'nda yolcu indirme ve mangal yasağı
Dalyan Kanalı'nda yolcu indirme ve mangal yasağı
- Muğla Valiliği: -"Dalyan Boğazının göle bakan kıyı kesiminde kumul habitatın ve doğal yaşamın korunması amacıyla ateş ve mangal yakılması yasaklanmıştır"

MUĞLA (AA) - Muğla Valiliği, Dalyan Kanalı'nda belirlenen güzergahlar dışında teknelerin yolcu ve indirme ve bindirme ile mangal ateşi yakılmasının yasaklandığı bildirildi.

Muğla Valisi Amir çiçek imzasıyla yayımlanan genel emirde, Köyceğiz-Dalyan Özel Çevre Koruma Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Köyceğiz Gölü ve Dalyan Kanallarında ticari faaliyette bulunan teknelerin Dalyan Boğazı mevkisinde yer alan halihazırdaki mevcut iskeleler dışında yolcu indirmeleri ve bindirmelerinin can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla yasaklandığı, Dalyan Boğazı'nın göle bakan kıyı kesiminde kumul habitatın ve doğal yaşamın korunması amacıyla ateş ve mangal yakılmasının da yasaklandığı belirtildi.

Açıklamada, yasaklanan hususlara uymayanlar hakkında İl İdaresi Kanununun 66. maddesi ve 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 32. maddesi uyarınca cezai işlem uygulanacağı ifade edildi.


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Çiçek

  ,

  bakan

  ,

  koruma

  ,

  muğla