Darbedildiğini iddia eden turiste esnaf yardımı

Darbedildiğini iddia eden turiste esnaf yardımı
Darbedildiğini iddia eden turiste esnaf yardımı
- Muğla'nın Marmaris ilçesinde kız arkadaşıyla tatil yapan ve alışveriş sırasında fiyatta anlaşamadıkları iş yeri çalışanlarınca darbediğini iddia eden İngiliz turiste, bir başka esnaf yardımcı oldu - Turistlere çay ve kahve ikram eden esnaf, aldıkları ürünlerde de indirim yaparak özür diledi

MUĞLA (AA) - Marmaris'te alışveriş yaparken fiyatta anlaşamadıkları yerinin çalışanları tarafından darbedildiğini iddia eden İngiliz turistten, bir başka esnaf, aldığı ürünlerde indirim yaparak özür diledi.

İngiliz turist, tatil için kız arkadaşıyla geldiği Marmaris'teki Kapalı Çarşı'da alışveriş yaparken fiyatta anlaşamadığı bir iş yerinin çalışanları tarafından darbedildiğini iddia etti.

Marmaris Kapalı Çarşısı'nda iş yeri bulunan Mehmet Türk, gazetecilere yaptığı açıklamada, turist çiftin mağazasına geldiğinde morallerinin çok bozuk olduğunu fark ettiklerini söyledi. İngiliz turiste, ne olduğunu sorduğunu ifade eden Türk, pazarlık sırasında fiyatta anlaşamamaları nedeniyle bir iş yeri çalışanları tarafından darbedildiğini söylediğini anlattı. Mehmet Türk, turistin boynunda ve belinde darp izleri bulunduğunu kaydetti. 

Turistlere çay ve kahve ikram ederek özür dilediklerini dile getiren Türk, "Turistler daha sonra benden de alışveriş yaptı. Bir nevi özür dilemek için aldıkları ürünü yarı fiyatına verdim. Polise başvurmalarını da söyledim ancak korktukları için polise gitmek istediklerini belirttiler" dedi.  

Böyle olayların, işini dürüstçe yapan esnafı üzdüğünü vurgulayan Türk, turistlere kötü davrananların ülke turizmini olumsuz etkilediğini ifade etti. Mehmet Türk, bununla ilgili önlem alınmasını istedi.

Bu arada, darbedildiğini iddia eden turistin olayı anlatması ve darp izlerini göstermesini cep telefonuyla kaydeden esnaf, görüntüleri basın mensuplarıyla paylaştı. 

Marmaris Polis Merkezi yetkilileri ise olayla ilgili kendilerine bir başvuru gelmediğini bildirdi.