Develer arenadan önce meydana indi

Develer arenadan önce meydana indi
Develer arenadan önce meydana indi
- Bodrum'da pazar günü yapılacak deve güreşleri öncesinde çok sayıda deve, Bodrum sokaklarında gezdirildi

MUĞLA (AA) - Bodrum'da develer arenadan önce meydanlara indi. 

Bodrum'da 4 Ocak Pazar yapılacak deve güreşleri öncesince 20'ye yakın deve, sahiplerince Bodrum sokaklarında gezdirildi. Sezonun ilk deve güreşleri öncesinde havut giydirilip süslenen develer için kortej geçişi yapıldı.

Davul zurna eşliğinde Cevat Şakir Caddesi'nden Belediye Meydanı'na getirilen develeri giren vatandaşlar, cep telefonlarıyla fotoğraf ve görüntü çekti.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, gazetecilere yaptığı açıklamada, güreşlerin Bodrumspor yararına düzenleneceğini söyledi.

Bodrum'un en büyük örf ve adetlerinden birinin deve güreşleri olduğunu dile getiren Kocadon, "Bunu aynı zamanda bir sosyal etkinlik olarak da düşünüyoruz. Hava da güzel olursa pazar günü Ege bölgesinin en büyük, en güzel develeri Bodrum'da güreşecek" dedi.

Güreşlere vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Kocadon, bunu görmenin kendilerine keyif verdiğini anlattı.

Develeri ile korteje katılan deve sahiplerinden Ayşe Apak develerini geçen yılın mayıs ayından bu yana güreşlere hazırladıklarını belirterek, "Kasım ayında deve otlamaları oluyor. Şimdi güreşlerini bekliyoruz, güzel güreşmelerini istiyoruz. Biz onlara yazın bakıyoruz, onlar da kışın bizim için güreşecek" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Ege

  ,

  Bodrum

  ,

  Belediye

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Pazar

  ,

  Hava

  ,

  sosyal

  ,

  muğla