Diyarbakır'daki terör saldırısı

Diyarbakır'daki terör saldırısı
Diyarbakır'daki terör saldırısı
- Muğla Barosu Fethiye Temsilcisi Bergamalı: - "Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, sanılan ve gösterilmek istenenin aksine, tam bir barış elçisiydi. Soyadını misyonu edinmiş, Kürt ve Türk toplumunun kardeşçe barış içinde ve tek bir ülke çatısı altında yaşaması için barış ve kardeşlik elçiliği yapıyordu"

MUĞLA (AA) - Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin Sur ilçesindeki terör saldırısında hayatını kaybetmesi ve 2 polisin şehit edilmesi, Fethiye'de protesto edildi.

Terör saldırısına tepki gösteren Muğla Barosu'na bağlı avukatlar, Fethiye Adliyesi önünde toplanarak basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını okuyan Muğla Barosu Fethiye Temsilcisi Ali Bergamalı, 8 Kasım'da Sur ilçesinde hain ellerin bir meslektaşlarını ve orada görev yapan 2 polisi katlettiğini söyledi.

Alçakça ve haince yapılan saldırının kim tarafından ve neden yapıldığını bilmediklerini kaydeden Bergamalı, "İnsan yaşamını yok eden hiçbir anlayışın haklılığı yoktur ve olamaz. Öldürülen değerlerden Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, sanılan ve gösterilmek istenenin aksine, tam bir barış elçisiydi. Soyadını misyonu edinmiş, Kürt ve Türk toplumunun kardeşçe barış içinde ve tek bir ülke çatısı altında yaşaması için barış ve kardeşlik elçiliği yapıyordu" dedi.

Bergamalı, Elçi'nin sözlerinde barış ve kardeşlikten bahsettiğini, bunları çok görerek onu öldürdüklerini dile getirdi.

Öfkelerinin kararlılıklarının rehberi olacağına işaret eden Bergamalı, şöyle konuştu:

"Aynı olayda 2 polisimiz, Ahmet Çiftaslan ve Cengiz Erdur da hainlerce katledildiler. Vatanını, halkını korumak uğruna yaşamlarından oldular. Babaydılar, kocaydılar, evlattılar. Onların da sevenleri aileleri vardı. Kahrolası hainler onları da yok ettiler. Bu olayda yaşamını yitiren her yurttaşımıza tanrıdan rahmet, tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Muğla Barosu olarak, bu çirkin saldırının hiçbir gecikmeye meydan verilmeden süratle aydınlatılması ve fail ya da faillerinin bir an önce bulunup adalete teslim edilmesi için tüm yetkilileri göreve çağırırken, sürecin yakın takipçisi olacağımızı belirtmek istiyoruz."