Doğum yardımı ödemeleri bayramdan önce yapılacak

Doğum yardımı ödemeleri bayramdan önce yapılacak
Doğum yardımı ödemeleri bayramdan önce yapılacak
MUĞLA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu,  Muğla'da doğum yardımı ödemelerinin bayramdan önce yapılacağını bildirdi.Akkuzu,...

MUĞLA (AA) -  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu,  Muğla'da doğum yardımı ödemelerinin bayramdan önce yapılacağını bildirdi.

Akkuzu, gazetecilere yaptığı açıklamada, doğum yardımı için başvurusu onaylananların bugünden itibaren nüfus cüzdanları ile en yakın PTT şubesinden söz konusu ödemeyi alabileceklerini söyledi.

Muğla'da bu dönem 534 aileye 218 bin 699 lira ödeme yapılacağını belirten Akkuzu, açıklamasında şunları kaydetti:

"Doğum yardımı ödemelerinin bayram öncesi yapılabilmesi için işlemleri hızlandırdık. Arkadaşlarımız fazla mesai yaparak söz konusu ödemeyi bayram öncesine yetiştirdiler. Bugünden itibaren başvurusu kabul edilenler nüfus cüzdanları ile en yakın PTT şubesine gidip ödemelerini alabilirler. Vatandaşlarımıza bayram öncesi bu müjdeyi vermekten mutluluk duyuyoruz."

Çocuğu olan ailelere birinci çocuğa 300, ikinci çocuğu 400, üçüncü ve sonraki çocuklara 600 lira tutarında doğum yardımı yapıldığını ifade eden Akkuzu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

" Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kişilerin başvuruları çalıştıkları kuruma, diğer çalışanların başvuruları Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Menteşe ve Fethiye Sosyal Hizmet Merkezlerinden, ilçelerde ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından yapılabilecek. Başvurular şahsen, iadeli ve taahhütlü posta veya kargo yoluyla da yapılabilecek."


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  Fethiye

  ,

  Aile

  ,

  Posta

  ,

  lira

  ,

  sosyal

  ,

  kurum

  ,

  hizmet

  ,

  muğla

  ,

  nüfus