"Domuz savar"daki akıma kapılan genç öldü

"Domuz savar"daki akıma kapılan genç öldü
"Domuz savar"daki akıma kapılan genç öldü
MUĞLA (AA) - Milas ilçesinde 23 yaşındaki genç, domuzları tarladan uzak tutmak için kurulan tellerdeki elektrik akımına kapılarak, hayatını...

MUĞLA (AA) - Milas ilçesinde 23 yaşındaki genç , domuzları tarladan uzak tutmak için kurulan tellerdeki elektrik akımına kapılarak, hayatını kaybetti.

Özel bir maden firmasında makinesi operatörü olarak çalışan ve bir yıl önce askerden dönen Mutlu Atçı (23), Damlıboğaz Mahallesi'ndeki ailesine ait mısır ekili tarlayı sulamaya gitti.

Bu sırada, yandaki tarla sahibi tarafından yaban domuzlarından korunmak için kurulan ve halk arasında "domuz savar" olarak bilinen elektrik tellerini fark etmeyen Atçı, akıma kapıldı.

Yakınları tarafından hareketsiz halde bulunan Atçı için sağlık ekiplerine haber verildi. 112 Acil Servis ekipleri, Atçı'nın hayatını kaybettiğini belirledi. Jandarma ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Gencin babası Mustafa Atçı, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce uyarmış olmalarına rağmen sistemi kapatmayan komşu tarlanın sahibinden şikayetçi olduklarını söyledi.