- DP Genel Başkanı Uysal:

- DP Genel Başkanı Uysal:
- DP Genel Başkanı Uysal:
- "Pek çok alanda Türkiye'nin biriktirdiği tansiyonları, gerilimleri var. Bu gerilimleri çözecek netice itibarıyla milli iradedir"

MUĞLA (AA) - Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Pek çok alanda Türkiye 'nin biriktirdiği tansiyonları, gerilimleri var. Bu gerilimleri çözecek netice itibarıyla milli iradedir" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Muğla'nın Dalaman ilçesine gelen Uysal, Bezkese Camisi'nde cuma namazı kıldı. Namazın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Gültekin Uysal, her seçimin Türkiye için kritik olduğunu ifade etti.

Türkiye'nin  gerilmiş, kutuplaşmış iklimi nedeniyle 12 yıldır içinde sürüklendiği sorunlar bulunduğunu savunan Uysal, "Pek çok alanda Türkiye'nin biriktirdiği tansiyonları, gerilimleri var. Bu gerilimleri çözecek netice itibarıyla milli iradedir. Garip bir dönemde, garip bir seçim atmosferinden geçmiş olmamıza rağmen meşruiyetten ayrılmayarak, insanımızın sağduyusuyla karar vereceğine inanıyoruz" diye konuştu.

Toplumun bütün kesimlerinin meselesinin Meclis'te ses bulmasını istediklerini belirten Uysal, kuvvetler ayrılığı prensibinin, hukukun, adaletin "idam edildiği" bir dönemin yaşandığını öne sürdü. 

Açıklamanın ardından Uysal, DP Genel Başkan Yardımcısı Sefer Baylan, İl Başkanı İsmet Köse ve milletvekili adaylarıyla esnaf ziyaretinde bulunmak üzere Muğla'ya gitti.