DP Genel Başkanı Uysal, Muğla'da

DP Genel Başkanı Uysal, Muğla'da
DP Genel Başkanı Uysal, Muğla'da
- Uysal: - "Bugün Türkiye, bu iktidarın elinde pusulası yanlış istikameti göstermektedir"

MUĞLA (AA) - DP Genel Başkanı Gültekin Uysal,  Türkiye 'nin rotasını kaybettiğini savunarak, " Bugün Türkiye, bu iktidarın elinde pusulası yanlış istikameti göstermektedir" dedi.

Uysal, partisinin Muğla teşkilatı tarafından düzenlenen programa katıldı. Partililer tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda karşılanan Uysal, esnaf ziyaretinde bulunup bir süre vatandaşlarla sohbet etti.

Daha sonra Saburhane Mahallesi'nde düzenlenen programa katılan Uysal, yağışlı hava nedeniyle konuşmasını kahvede yaptı.

Uysal, yürekleri titreyen milyonlarca demokratın emanet ettiği bayrağı yerine koyabilmek için mücadele edeceklerini söyledi.

Muğla'nın tarihi sokaklarında yürürken bir kadının kendisine "Neredesiniz, ortaya çıkmanız bugündür" dediğini belirten Uysal, şöyle konuştu:

"İşte biz, geçmişin bize emanet ettiği o değerlerin kılavuzluğunda bütün vatandaşlarımızın ıstıraplarının yol göstericiliğinde bildiğimiz doğru yolda yürümeye yeminliyiz. Önümüze barajlar örseler de yeminliyiz. Önümüze engeller koysalar da yeminliyiz. Önümüze yüzde 10 barajını bugün kendileri için geleceklerinin teminatı olarak engel olarak tanısalar da medyada siyasi anlamda olduğu gibi yüzde 10 baraj haline getirseler de 'biz millete gidiyoruz' dediğimizde geldiğimiz, sığındığımız işte bu çatılardır."

 - "Türkiye rotasını kaybetti"

Türkiye'nin rotasını kaybettiğini savunan Uysal, "Bugün Türkiye, bu iktidarın elinde pusulası yanlış istikameti göstermektedir. İşte Ortadoğu 'da düştüğümüz durum ortadadır. Suriyeli 2 milyondan fazla insan Türkiye'de mülteci oldu. 4 milyonun üzerinde insanın Türkiye ile beraber bütün komşu ülkelere sefalet içerisinde yaşamaya mahkum edildi" diye konuştu.

Uysal, AK Parti iktidarının 200 binden fazla insanın katledildiği iç savaşı tetiklediğini ileri sürdü.