Dünya Çevre Günü

Dünya Çevre Günü
Dünya Çevre Günü
- Muğla Valisi Çiçek: - "Tabiatı korumak, küresel boyutta yaşanan çevre sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak zorundayız"

MUĞLA (AA) - Muğla Valisi Amir Çiçek, "Tabiatı korumak, küresel boyutta yaşanan çevre sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak zorundayız" dedi.

Vali Çiçek, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, çevreye karşı duyarlı olmanın herhangi bir kurum veya kuruluşun değil, tüm insanlığın ortak ödevi olması gerektiğini belirtti.

Çevrenin kirlenmemesi ve kirletilmemesi için doğal kaynakların bilinçli kullanması gerektiğini kaydeden Çiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Tabiatı korumak, küresel boyutta yaşanan çevre sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak zorundayız. İnsanlığın bu ortak meselesi için eğitim kurumlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, yazılı ve görsel basınımız ve tüm bireyler hep birlikte çaba sarf etmelidir. İnsanın ve canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri için havaya, suya ve gıdaya ihtiyacı vardır. Her nerede olursak olalım havanın, suyun, toprağın, çevrenin kirlenmemesi ve kirletilmemesi için doğal kaynaklarımızı bilinçli kullanmayı, doğayla uyumlu yaşamayı öğrenmeli ve öğretmeliyiz."