Ege Denizi'nde yasa dışı geçişler

Ege Denizi'nde yasa dışı geçişler
Ege Denizi'nde yasa dışı geçişler
- Muğla'da, yasa dışı yollarla yurtdışına çıkmaya çalışan kaçak ve sığınmacılar kurulan kontrol noktasında yakalandı - Uygulamada Pakistan uyruklu iki kaçak, bir otomobilin bagajına gizlenmiş halde bulundu

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Bodrum ilçesinde, yasa dışı geçişlerin önüne geçmek için çalışma yapan polis ve sahil güvenlik ekipleri, kaçak ve sığınmacıları kurulan kontrol noktasında yakaladı.

Ekipler, Bodrum ilçesinde yurtdışına yasa dışı geçişi önlemek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçede gece saatlerinde İçmeler, Gümbet, Bitez ve Ortakent-Yahşi mahallelerinde trafik ve asayiş uygulamaları yapan ve ihbarları değerlendiren polis ekipleri, Gümbet Değirmenler mevkisinde kontrol noktasında bir otomobili durdurdu.

Otomobilin içinde 7, bagajında ise 2 olmak üzere Pakistan uyruklu 9 kaçak yakalandı. Araçta bulunan ve organizatör oldukları belirlenen 2 kişi de gözaltına alındı.

Kaçaklar ifadeleri alınmak üzere Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Grup Amirliği ekiplerine teslim edildi. 

 

- Takside onlarca can yeleği ele geçirildi

Sabah saatlerine kadar çalışmalarını sürdüren ekipler, kontrol noktasından geçen ve içerisinde kaçakların olduğu belirtilen bir taksiyi de takibe aldı. Bir süre ilerledikten sonra durdurulan takside Pakistan uyruklu 5 kişi yakalandı. Aracın bagajında çok sayıda can yeleği ele geçirildi.

Bitez Adaboğazı mevkisine gidecekleri belirlenen kaçaklar ve sürücü, işlemleri yapılmak üzere emniyete götürüldü. 

Bir ihbarı değerlendiren ekipler, Bitez Limanı bölgesinde ise denize açılmak üzere olan 19 Pakistanlı yakaladı. 

Polis karada çıkışları önlemeye çalışırken, denizde de sahil güvenlik ekipleri çalışmalarını sürdürdü. Yalıkavak Mahallesi'ndeki marinada ise Suriye uyruklu 13 sığınmacı ile bir tekne kaptanı ekiplerce yakalandı. Sığınmacılar ile kaptan, işlemleri yapılmak üzere Yalıkavak Polis Merkez Amirliğine teslim edildi.