Eğitime hayırsever desteği

Eğitime hayırsever desteği
Eğitime hayırsever desteği
- Bodrum Anadolu Lisesi bahçesine yapılacak 350 kişilik öğrenci yurdunun protokolü imzalandı

MUĞLA (AA) - Bodrum'da Anadolu Lisesi'nin bahçesine yapılacak 350 kişilik öğrenci yurdunun protokolü imzalandı.

Muğla Valiliği 75. Yıl Salonu'ndaki imza törenine Vali Amir Çiçek, Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, hayırsever iş adamının temsilcisi Kamil Gürkan, Okul Müdürü Oğuzhan Oymak yer aldı. 

Protokol töreninde yaptığı açıklamada Muğla'da derslik başına düşen öğrencisi sayısının Türkiye ortalamasının altında olduğuna dikkati çeken Vali Çiçek, eğitim konusunda devletin yaptığı yatırımların yanında hayırsever vatandaşların katkısının büyük olduğunu dile getirdi. 

Bodrum Anadolu Lisesi bünyesinde yapılacak yurt için hayırsever vatandaşa teşekkür eden Vali Çiçek, önümüzdeki günlerde eğitime katkı sağlayan hayırseverler için yeni bir proje yapılacağını açıkladı. 

Bodrum'daki eğitim seviyesini daha da yükseğe taşımayı istediklerini söyleyen iş adamının temsilcisi Kamil Gürkan, Bodrum'un fen lisesine ihtiyaç duyduğunu bunun için de yurt yapılması gerektiğini, hayırseverin bu konuda eğitime katkı sağlamak istediğini belirtti. 

Konuşmaların ardından hazırlanan protokol ismini açıklamak istemeyen hayırsever iş adamının temsilcisi Kamil Gürkan ile Muğla Valisi Amir Çiçek ve Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci arasında imzalandı.

Protokol kapsamında hayırsever iş adamı tarafından Bodrum Anadolu Lisesi'nde 170 kız, 170 erkek ve 10 engelli öğrenci için 350 kişi kapasiteli 1 milyon 125 bin değerinde yurt yapılacak. Projesi tamamlanan yurt, 15 Ağustos 2016'da kullanıma açılacak.