Ekonomi Bakanı Zeybekci Muğla'da

Ekonomi Bakanı Zeybekci Muğla'da
Ekonomi Bakanı Zeybekci Muğla'da
- Bakan Zeybekci, Muğla'da uğradığı bıçaklı saldırıda yaralanan AK Parti Marmaris Belediye Meclis Üyesi Hasan Şencan'ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti

MUĞLA (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, uğradığı bıçaklı saldırıda yaralanan AK Parti Marmaris Belediye Meclis Üyesi Hasan Şencan'ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Zeybekci, Muğla'nın Marmaris ilçesinde uğradığı bıçaklı saldırıda yaralanan Şencan'ı, tedavi gördüğü özel hastanede ziyaret etti.

Ziyarette Şencan ve ailesine geçmiş olsun dileklerini ileten Zeybekci, ayrıca Cuhmhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun selamlarını getirdiğini ifade etti. 

Hastane çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zeybekci, saldırıyı insanlık adına kınadığını söyledi. 

Şencan'a acil şifalar dileyen Zeybekci, "İki bıçak yarası ve muhtelif darplarla kardeşimiz, canına kastedilir bir şekilde saldırıya uğramış. Şu ana kadar edindiğimiz izlenim, bunun münferit ve şahsi bir mesele olmadığı, organize bir saldırı olduğu ve arkasında da bazı menfaatine dokunulanların bulunduğu yönünde" diye konuştu. 

Bunu siyasete yapılan bir saldırı olarak değerlendirmek gerektiğine dikkati çeken Zeybekci, halkına hizmet etmek için yola çıkmış insanları sindirme gayesiyle yapılmış bir saldırı olduğu yönünde bir hissiyatı bulunduğunu kaydetti.

Zeybekci, "İnşallah hukukun, yargının ve emniyet teşkilatımızın bu konu üstünde çok titiz bir şekilde çalışarak saldırıyı teşvik ve organize edenlere ulaşılmasını temenni ediyorum. Şu anda çalışmalar da bu yönde devam ediyor" ifadelerini kullandı. 

Saldırıyı şiddetle ve nefretle kınadığını dile getiren Zeybekci, bunun temiz ve halka hizmet siyasetine yapılan bir saldırı olduğuna işaret etti.  

- CHP 'nin projesi

Zeybekci, gazetecilerin "CHP'nin Merkez Türkiye Projesi"ni nasıl değerlendirdiği" sorusu üzerine, şunları söyledi:

"Merhum Ecevit'in de köy kentleri vardı. Çok masumdu onlar, ama bir hayaldi. Meclis'teki Serbest Bölgeler Kanunumuza, 2014-2018 Onuncu Kalkınma Planımıza, şu anda 19 tane planlanıp yaklaşık 6'sının uygulamalarına, hükumetimizin gerek metalürji gerekse petro kimya anlamındaki projelerine bakacak olursak, bunlar zaten yapılan şeyler. Ama Sayın Kılıçdaroğlu 'nun bu hayali projesi, merhum Ecevit'in Köy Kentler Projesi'nden çok daha kötü bir kopya proje. Allah CHP'lilere sabır versin." 

Zeybekci'ye ziyarette Muğla Valisi Amir Çiçek de eşlik etti.