Emekli Büyükelçi Erol, Bodrum'da hayatını kaybetti

Emekli Büyükelçi Erol, Bodrum'da hayatını kaybetti
Emekli Büyükelçi Erol, Bodrum'da hayatını kaybetti
- Ziyaret için geldiği Muğla'nın Bodrum ilçesinde hayatını kaybeden emekli büyükelçi Mehmet Hayri Erol, toprağa verildi

MUĞLA (AA) - Emekli Büyükelçi 66 yaşındaki Mehmet Hayri Erol, Muğla'nın Bodrum ilçesinde hayatını kaybetti.

Ziyaret için İzmir 'den Bodrum'daki yakınlarının yanına gelen emekli Büyükelçi Mehmet Hayri Erol, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle ilçedeki özel bir hastaneye kaldırıldı. Erol, tedavisinin ardından taburcu edildi.

Yeniden rahatsızlanan Erol, ailesi tarafından başka bir hastaneye götürüldü. Burada yapılan tetkiklerde Erol'a safra kesesi zehirlenmesi teşhisi konuldu. Erol, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Mehmet Hayri Erol için Bodrum'daki Tepecik Camisi'nde öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Cenaze törenine Erol'un çocukları Özden ve Orkun Erol ile yakınları ve vatandaşlar katıldı. Erol'un Türk bayrağına sarılı cenazesi, Gündoğan Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Mehmet Hayri Erol'un oğlu Orkun Erol, gazetecilere yaptığı açıklamada, babasını hiç beklemedikleri bir şekilde kaybettiklerini söyledi.

Babasının Endonezya, Fransa , Almanya , İsviçre, İsveç, Singapur ve Umman'da büyükelçilik görevlerinde bulunduğunu bildiren Erol, 17 Temmuz 2012'de emekli olduğunu kaydetti.

Babasının İzmir'de yaşadığını ve Bodrum'a ziyaret için geldiğini anlatan Erol, şöyle konuştu:

"Bazı ataklar geçiriyordu ama hastaneye güle oynaya gittik. Doktorların tabiriyle sinsi bir hastalık. Safra zehirlenmesi çok ani yayıldı. Kolesterol, tansiyon ve şekeri de olduğu için maalesef müdahale o kadar hızlı yapılamadı. Maalesef babamı kaybettik."