Engelliler Haftası

Engelliler Haftası
Engelliler Haftası
- Muğla Valisi Çiçek: - "Hayatın değişik alanlarında, engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre çeşitli düzenlemeler yapılması, engelli vatandaşlarımızın yaşamsal faaliyetlere ve sosyal hayata katılımını güçlendirecektir"

MUĞLA (AA) - Muğla Valisi Amir Çiçek , "Hayatın değişik alanlarında, engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre çeşitli düzenlemeler yapılması, engelli vatandaşlarımızın yaşamsal faaliyetlere ve sosyal hayata katılımını güçlendirecektir" dedi.

Vali Çiçek, Engelliler Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında, engellilik konusunda toplumsal bilincin oluşması gerektiğini belirtti.

Engelliliğin sadece engelliler ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sorun olmadığını kaydeden Çiçek, engelliliğin sosyal boyutlarıyla herkesi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konu olduğunu ifade etti.

Vatandaşların engelinden dolayı hiçbir imkandan yoksun kalmamasına özen gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Çiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Hayatın değişik alanlarında, engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre çeşitli düzenlemeler yapılması, engelli vatandaşlarımızın yaşamsal faaliyetlere ve sosyal hayata katılımını güçlendirecektir. Bu amaçla bilgi, hizmet ve çevre koşullarının engelliler için uyumlu hale getirilmesi yönünde alınacak önlemlerle engelleri hep birlikte aşmış olacağız. Bu konuda atılacak her adım, engellilerimizin yaşamdan tat almalarını ve yaşama daha sıkı bağlanmalarını sağlayacaktır. Engellerin birlikte ve beraber aşılacağı düşüncesiyle Engelliler Haftası'nın, toplumsal duyarlılığımızın artmasına vesile olmasını temenni ederek, tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve toplumla bütünleşmiş bir yaşam diliyorum."


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Çiçek

  ,

  Yaşam

  ,

  sosyal

  ,

  engelli

  ,

  hizmet

  ,

  muğla