Engelliler Haftası kutlamalarına yağmur engeli

Engelliler Haftası kutlamalarına yağmur engeli
Engelliler Haftası kutlamalarına yağmur engeli
- Hafta dolayısıyla Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen gösteriler sırasında etkili olan kuvvetli yağmur, katılımcılara zor anlar yaşattı

MUĞLA (AA) - Bodrum'da düzenlenen Engelliler Haftası etkinliklerinde kuvvetli yağmur, katılımcılara zor anlar yaşattı. 

Her yıl 10-16 Mayıs tarihlerinde kutlanan Engelliler Haftası kapsamında engelliler, aileleri ve yetkililerin katılımıyla Bodrum'da kortej yürüyüşü düzenlendi.

Daha sonra İskele Meydanı'nda devam eden programda engelli çocuklar gösteriler sundu. Bu sırada aniden bastıran kuvvetli yağmur, katılımcılara zor anlar yaşattı. 

Yürüme engelli bireyler, vatandaşların yardımıyla restoranların bulunduğu alana taşındı. Engelli bireyler, daha sonra gelen servis araçlarına bindirilerek okullarına götürüldü.

Bodrum Sağlık Vakfı Halkla İlişkiler Müdürü ve Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Şafak Yaşar, gazetecilere yaptığı açıklamada, gösterilerin sonunda yağışın etkili olduğunu söyledi.

Daha önce hiç yaşamadıkları bir ana tanık olduklarını anlatan Yaşar, "Yağış gösterilerin sonuna denk geldi. İlk defa böyle bir yağmura yakalandık" dedi.

Çocukların yağış öncesinde yaptıkları gösterilerle kendilerini ifade ettiklerini dile getiren Yaşar, "Biz daha çok kalabalık bekliyorduk. Çünkü yılda iki kez engellilerin sorunlarına dikkat çekmek için yürüyüş yapıyoruz. Daha çok katılım, ilgi ve sorunların çözülmesi için daha çok paydaşlık diliyoruz" diye konuştu.  

Gösterileri Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Belediye Başkan Vekili Kemal Orman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri de izledi.