ERGO-MIYC Kış Trofesi Yelkenli Yat Yarışları

ERGO-MIYC Kış Trofesi Yelkenli Yat Yarışları
ERGO-MIYC Kış Trofesi Yelkenli Yat Yarışları
- Marmaris Körfezi'nde düzenlenen yarışların 4'üncü ayağına, Rus, Alman ve Hollanda'dan katılımcıların da bulunduğu 250'ye yakın yatçı, 26 yelkenli tekneyle katılıyor

MUĞLA (AA) - ERGO-MIYC Kış Trofesi Yelkenli Yat Yarışları'nın 4'üncü ayağı, Muğla'nın Marmaris ilçesinde başladı.

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen yarışların 4'üncü ayağına, Rusya'dan iki, Almanya ile Hollanda'dan birer ve  Türkiye 'nin bazı illerinden 22 olmak üzere 26 yatla yaklaşık 250 kişi katılıyor.

Yarış parkurunu belirleyen dubaların yerleştirilmesinin ardından sporcular, sabah yatlarıyla marinadan çıkarak körfeze açıldı. Bir süre yarış için uygun rüzgarın çıkmasını bekleyen yatçılar, bu sırada zaman zaman antrenman turları attı.

Rüzgarın öğleden sonra çıkmasıyla başlayan yarışta sporcular, dubaların etrafından ilk önce dönerek birinci olmak için mücadele etti. Körfezde renkli görüntüler oluşturan yatları, kıyıdaki vatandaşlar ve turistler ilgiyle izledi.

Yat Kulübü yetkilileri, yarışların ilk gününün koy içinde ikinci gününün ise koy dışında olmak üzere 4 yarışın yapılmasını planladıklarını söyledi. Marmaris, Bodrum, Eskişehir, Ankara , İzmir ve İstanbul 'un yanı sıra Rusya, Almanya ile Hollanda'dan da yarışçıların katıldığını belirten yetkililer, yarışlara her geçen yıl ilginin arttığını kaydetti. 

Yarın sona erecek yarışlarda, hakem heyetinin değerlendirmesinin ardından sıralamanın belirleneceği ve dereceye girenlerin ödüllendirileceğini belirtildi.