Eski Avrupa Birliği Bakanı Bozkır, Muğla'da

Eski Avrupa Birliği Bakanı Bozkır, Muğla'da
Eski Avrupa Birliği Bakanı Bozkır, Muğla'da
- Bozkır: - "6-7 sene önce, 'Ne lüzum vardı insansız hava araçlarına, ne lüzum vardı savunma sanayine boş verin yapmayın' dediler. 'Hastane de köprü de yapmayın, yollar da havaalanları da yapmayın' zihniyeti içindeydiler. Ama bakın bugün kendi ürettiğimiz cephanelerle, kendi ürettiğimiz silahlarla, kendi ürettiğimiz tanklarla bu terörü inşallah çok yakında bitireceğiz"

MUĞLA (AA) - Eski Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, "6-7 sene önce, 'Ne lüzum vardı insansız hava araçlarına, ne lüzum vardı savunma sanayine boş verin yapmayın' dediler. 'Hastane de köprü de yapmayın, yollar da havaalanları da yapmayın zihniyeti içindeydiler. Ama bakın bugün kendi ürettiğimiz cephanelerle, kendi ürettiğimiz silahlarla, kendi ürettiğimiz tanklarla bu terörü inşallah çok yakında bitireceğiz" dedi.

AK Parti Muğla İl Teşkilatınca Bodrum'da bir otelde düzenlenen toplantıya katılan Bozkır, turizmciler ve iş adamlarıyla bir araya geldi.  Türkiye 'nin bugün 830 milyar dolarlık bir milli gelirde olduğunu anlatan Bozkır, "Ne kadar bir kaybımız var bakın. 2 trilyon dolarlık bir Türkiye olabilecekken, bugün 1 trilyon dolarını maalesef teröre harcamış vaziyetteyiz. AK Parti iktidara gelince, terörle mücadelede yeni bir anlayış getirdi" diye konuştu.

Türkiye'de bir dönem öğretmenlerin kaçırıldığını, iş adamlarının tehdit edildiğini ifade eden Bozkır, baraj inşaatlarının bile yapılmaması için teçhizatların yakıldığını kaydetti. 

Seçimlerinin önemine değinen Bozkır, şunları kaydetti:

"1 Kasım'da seçim sonuçları Türkiye'nin nereye gideceğine karar verecek kadar önemli. Türkiye 2023 yılında acaba 2 trilyon dolar milli gelire sahip, hatta daha fazlasına sahip ülke mi olacak, yoksa yine böyle siyasi istikrarın kaybolması nedeniyle ekonomi istikrarının zedelenmesi nedeniyle, yine anlattığım gibi 70 sente muhtaç olduğu, ona buna muhtaç olduğu, çok büyük sıkıntılar içine düştüğü, ithalatımızın yapılamadığı, petrol bağımlılığımızın arttığı bir ülke mi olacak? Bunun kararını vereceğiz." 

Türkiye Cumhuriyet'inin tarihinin en önemli fırsatını yakaladığını, Cumhuriyet tarihinin en güçlü noktasına geldiğini ifade eden Bozkır, bu fırsat heba edildiği takdirde, geri dönüş olmayacağını belirtti. Bozkır, "Kan ter içinde, son gücümüzü kullanarak koca bir kayayı dağın tepesine taşıdık ve o kayayı orada tutmak istiyoruz. O kayayı dağın diğer aşamalarına götürmek istiyoruz. Ama bir yanlışlık olursa o kaya aşağıya yuvarlanırsa artık bir daha hiçbirimizin o kayaya el sürecek takati kalmaz" dedi. 

- "Türkiye'nin 6-7 yerinde, bayrağımız dalgalanamıyor olacaktı"

Türkiye'de çok büyük oyunların oynandığını da değinen Bozkır, "Cizre, Şırnak, Silopi, Yüksekova, Nusaybin, Ağrı gibi bölgelerimizi Türkiye'den koparma operasyonu başlattılar. Öyle bir operasyon ki skandal olacak, demokratik özerklik adı altında. Haraç adı altında vergi toplanacak. Güvenlik işlerini teröristler gerçekleştirecek. Ve bu gerçekleşseydi bugün Türkiye'nin 6-7 yerinde bayrağımız dalgalanamıyor olacaktı. O bölgelere Türkiye Cumhuriyeti giremeyecekti. Türkiye bu oyunu zamanında fark etti ve gereğini yaptı" dedi.

Bazı kişilerin geçmişte savunma sanayindeki gelişmelere karşı çıktığını kaydeden Bozkır, sözlerini şöyle tamamladı:

"6-7 sene önce, 'Ne lüzum vardı insansız hava araçlarına, ne lüzum vardı savunma sanayine boş verin yapmayın' dediler. 'Hastane de, köprü de yapmayın, yollar da havaalanları da yapmayın' zihniyeti içindeydiler. Ama bakın bugün kendi ürettiğimiz cephanelerle, kendi ürettiğimiz silahlarla, kendi ürettiğimiz tanklarla bu terörü inşallah çok yakında bitireceğiz. Bu nereye kadar sürecek? Terör örgütü dizleri üzerinde buraya gelecek, 'Silahları teslim ediyorum, ben artık bittim' diyecek. Ben bu silahları betona gömeceğim. Bütün vatan hainlerini de bu ülkeden atacağım o zaman bu iş bitecek. O zamana kadar da devlet bunun peşini bırakmayacak."