Eski Avrupa Birliği Bakanı Bozkır, Muğla'da:

Eski Avrupa Birliği Bakanı Bozkır, Muğla'da:
Eski Avrupa Birliği Bakanı Bozkır, Muğla'da:
- "İktidar olmak isteyen tek bir parti var. O da AK Parti" - "İktidar olmak sorumluluk almak demektir, millete ulaşmak, derdini dinlemek, proje üretmek, zor zamanlarda ortaya çıkmak demektir"

MUĞLA (AA) - Eski Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, iktidar olmak isteyen tek partinin AK Parti olduğunu belirterek, "İktidar olmak sorumluluk almak demektir, millete ulaşmak, derdini dinlemek, proje üretmek, zor zamanlarda ortaya çıkmak demektir. Bu tabloda tek bir parti iktidar olmak istiyor" dedi.

Bozkır, AK Parti Milas İlçe Başkanlığınca düzenlenen kahvaltı programında sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Seçime giren, Meclis'e giren siyasi partilere bakıldığında iktidar olmak isteyen tek partinin AK Parti olduğunu ifade eden Bozkır, şöyle konuştu:

"İktidar olmak sorumluluk almak demektir, millete ulaşmak, derdini dinlemek, proje üretmek, zor zamanlarda ortaya çıkmak demektir. Bu tabloda tek bir parti iktidar olmak istiyor. Diğer siyasi partilerden bir tanesi, 'Ben ana muhalefet olayım', diğeri 'Ben yüzde 25 oy aldım, bunu 26'ya çıkarayım', bazen de oyuna geliyor, 'Oylarımız yüzde 35'i geçti, yüzde 40'a doğru gidiyoruz, AK Parti de yüzde 30'un altına doğru gidiyor' diye internette bir rüzgar yaratıp inanıyorlar. İki seçimdir de iktidara geliyoruz diye heyecan içindeler."

- "İktidar olmak için projelere gerek var"

"Bir yanlışlık olsa da iktidara gelsen ne yapacağını bilmiyorsun" diyen Bozkır, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hiçbir konuda bir fikrin yok. Ne bütçeyi biliyorsun, ne vizyon dolu proje üretmeyi biliyorsun. Türkiye 'nin önemli sorunlarına ilişkin projen yok. Ne dış politika , ne milli eğitim, tarım olsun hiçbir proje yok. Ama 'Bir rüzgar eser de internetteki doğru çıkarsa ben iktidar olayım'. Şimdi iktidar olmayı düşünmeyen ama böyle bir rüzgar estiğinde heyecana kapılan partinin de geçmişte ne yaptıklarını bir hatırlayalım. Geçmişi hatırlamadan bugünlerin kıymetini anlamak ve geleceği nasıl şekillendireceğimizi anlamak mümkün değil."

Bozkır, daha sonra partisinin Milas İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Partililerle bir süre sohbet eden Bozkır, özçekim yaptı. Bozkır ve beraberindekiler daha sonra Muğla'ya hareket etti.